Festival Sziget: nová jména v programu 2014

Organizátoři Szigetu oznámili další jména hvězd, které již potvrdily svoji účast na letošním ročníku festivalu. Macklemore & Ryan Lewis, Skrillex, Jake Bugg a London Grammar vystoupí na Szigetu ‚Island of Freedom – Ostrovu svobody‘, který se koná 11.-18. srpna v srdci Budapešti.

 

Sziget již dříve oznámil některá jména line-upu 2014, jako Queens of the Stone Age, Placebo, Klaxons, Stromae, Calvin Harris, Imagine Dragons, Bastille a nyní představuje několik dalších. Sziget je proslulý svým různorodým a barevným programem a nově zveřejněné hvězdy jsou toho důkazem. Jsou to představitelé nejrůznějších žánrů, a tak si všichni milovníci hudby přijdou na své. Tady je seznam dalších jedenácti koncertů festivalu.

 

Macklemore & Ryan Lewis, to je jedna z nejopěvovanějších a nejzářivějších hvězd hip-hopové scény ve Spojených státech. Nejenže miliony fanoušků jsou doslova učarovány jejich charismatickou hudbou, ohromný úspěch také sklidili na letošní Grammy Awards. Ocenění získali hned ve čtyřech kategoriích jako ‘Objev roku’, ‘Nejlepší rapové vystoupení’, ‘Rapové album roku’ a skladba “Thrift Shop” vyhrála v kategorii ‘Nejlepší rapovou píseň roku’. Skrillex je jednou z nejvýraznějších postav dnešní elektronické scény. Jeho hudební projev je naprosto strhující a bezpochyby dostane do varu celé publikum.

 

Na festivalu vystoupí výjimečný britský talent, skladatel a zpěvák v jedné osobě, Jake Bugg, charakteristický svým bezprostředním a jedinečným soundem aktuální folkrockové scény. Na Szigetu zahrají také Die Fantastischen Vier, německá rapová a hip-hopová čtveřice, která je na turné se svým novým albem Rekord. Oproti tomu hudba elektro trip-hopového tria z Nottinghamu, London Grammar, zahalí publikum do své emocionální a melancholické nálady, podtržené vynikajícími texty a skvělým soundem.

 

Tom Odell je třiadvacetiletý skladatel a zpěvák z jižní Anglie, jehož hvězda září díky velkému talentu a romantickému, neodolatelnému hlasu. Z Velké Británie pochází také Michael Kiwanuka, jehož debutové album Home Again bylo v roce 2013 nominováno na prestižní britskou cenu Mercury Award. Díky jeho charakteristické, citlivé soulové hudbě s prvky folku a jazzu se jeho vystoupení stávají nezapomenutelným zážitkem.

 

Naprosto strhujícím zážitkem letošního Szigetu bude bezesporu vystoupení Darkside, dvojice interpretů s naprosto unikátní perspektivou ve světe elekronické hudby. Osloví nejen milovníky elektro, ale také také ty, kteří mají rádi jazz. Anglická dvojice známá jako The Big Pink je jen těžko zařaditelná. Jejich hudba je intimní, zneklidňující i hlučná zároveň. Posuďte však sami!

 

Borgore je opravdový EDM-hoolingan, DJ a producent z Izraele, kterého znají všichni kdo se jen trochu zajímají o dubstep. Pravá osoba pro party, která staví na masivních základech bicích a heavy metalovém zvuku a aktuálně nese značku gorestep. Přicházi na Sziget z Austrálie, Brody Dalle, původně chtěla produkovat hudbu podobnou Nirvaně či PJ Harvey. Nyní je vítána a připravena hrát na kterékoliv party po celém světě. Brody bude hrát na festival Sziget 12. srpna, v “nultý” den. V ten den, kdy bude na hlavním podiu vystupovat i její manžel, Josh Homme, člen kapely Queens of the Stone Age.

 

Zůstaňte s námi, brzy zveřejníme další jména pro festival Sziget 2014 – Ostrov svobody!

 

Oficiální aftermovie 2013:

 

Více informací a vstupenky: www.szigetfestival.cz