Line-up festivalu Sziget 2013 uzavřen!

Na hlavním podiu festivalu Sziget 2013 se to bude hemžit poprockovými jmény jako Blur, Nick Cave, Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Skunk Anansie, ale také Editors a nově Fratellis a Babylon Circus.

 

Skotská indie kytarovka Fratellis, původně plánovaný čas v sobotu 10.8. v 19:30 na hlavním pódiu musela přepustit anglické čtveřici Editors, kteří prvního července vydali nové album „The Weight of your Love“. Fratellis naopak album teprve vydají, novinku We Need Medicine oznámili na 7.října. Na Szigetu, ale slibují předvést i skladby z tohoto zatím nevydaného alba. Druhou prázdnou kolonku v line-up Pop-Rock Main Stage zaplnil francouzský ska-punk-reggae-swing-jazz projekt Babylon Circus! V neděli 11.8. od 17:45 zahraje své největší hity v neděli před Franz Ferdinand.

 

Fratelis

 

Babylon circus

 

Editors

 

Další novinkou v programu je velká taneční párty již v „nultý den“ festivalu v mega stanu nazvaném MasterCard Balaton Sound presents: Party Arena. Programu bude vévodit vystoupení legendárních holandských Bingo Players. Ve světě prosluli díky nezapomenutelným techno party a zvuku ve stylu Rattle či Buzzcut.

Další odlišností oproti českým festivalům, je festivalová karta. Není tedy nutné měnit své finance na Forinty. Na celém festivalu Sziget se platí speciálními kartami, které si dobijete přímo ze svých kreditních karet. Na Sziget festivalu je to jediný platební nastroj. Prodejci nebudou přijímat hotovost (více informací ZDE).

 

Kompletní program najdete na http://www.szigetfestival.cz/program, kromě hlavních scén je tu program již i na všechny ostatní místa festivalu, včetně nehudebních vystoupení. Kromě pěti hlavních scén dalších 35 míst, podií a prostranství, kde se odehrává program.

 

Rock na festivalu Sziget!

Pokud se tedy podíváme na festival očima rockového fanouška je z čeho vybírat, přestože na festivalu není čistě metalové či rockové pódium. Největší pozornost přitahuje samozřejmě hlavní pódium – Pop Rock Main Stage. Fanoušci zde mohou vidět hvězdy jako Blur (9.8.), Nick Cave and The Bad Seeds (7.8.), Skunk Anansie (7.8.), Biffy Clyro (8.8) Franz Ferdinand (11.8.) Ska-P (8.8.), Die Ärtze (7.8.) a řadu dalších, celkem téměř dvacet koncertů světových hvězd. A pak je tu zejména pódium nazvané A38 Stage ukryté v obřím stanu pro desetitisíce lidí nabízí fantastické koncerty takových kapel jako Bad Religion (8.8.), Hadounken ( 10.8.), Flogging Molly (7.8.) The Bots (11.8.) The Cribs (11.8.) Dry the River (9.8.) a desítky dalších.

http://www.szigetfestival.cz/program/stilus/rock.1.htm

 

Taneční párty na Szigetu

Pro všechny fanoušky taneční hudby začíná další z vrcholů letošní festivalové sezóny. Sziget festival nabízí více než sedmdesát vystoupení DJ či jiných tanečních projektů. Na hlavním pódiu mohou fanoušci elektronické hudby vidět Alexe Clareho, dancehallové Seed či britského rappra Dizzee Rascala. A samozřejmě obří záverečnou pyrotechnickou show, kterou doprovodí popstar DJ David Guetta.

Ale Sziget festival nabízí mnohá další světová jména, jako jsou Nicky Romero, Chase & Status, Nero, Katy B, Feed Me, Netsky, či člena Swedish House Mafia – Seb Ingrosso. Ti všicni vystoupí v obřím mega stanu Party Arena.

http://www.szigetfestival.cz/program/stilus/electronic.26.html

 

Spot na letošní ročník

http://www.youtube.com/watch?v=MNrM7rc8PnI