Do Sziget festivalu již méně než 100 dní!

Sziget festival se kvapem blíží a je tu poslední přiležitost koupit na tuto týdenní událost vstupenky v nejlevněšní cenové kategorii. Festival ohlásil již více než 100 jmen, řadu divadelních, cirkusových či akrobatických vystoupení a zdaleka to není vše.

 

Ve středu 7. srpna budou hrát například Skunk Anansie (UK) či Alex Clare (UK). Ve Čtvrtek na festivalu fanoušci přivítají jednu z největších senzací koncertních podií v UK a USA Biffy Clyro (UK) a také Reginu Spektor (USA). Vstup na Ostrov svobody, jak je festival přezdíván, je poviností v pátek pro všechny fanoušky Blur (UK), a ti budou mít příležitost vidět i vycházející hvězdu Woodkid (F). V sobotu 10. srpna zatím upozorňujeme na Mika (UK), Editors (UK) či Enter Shikari (UK). V nedělním programu zahraje například Zaz (F) či Azealia Banks (USA). Závěrečnou obří pyrotechnickou show, která festival zakončí, bude doprovázet David Guetta. Přestože by současný seznam účinkujících vydal už na vynikající festival, ještě zdaleka není konečný a během května a června budou ohlášeni další jména a headlineři festivalu. Seznam účinkujících: http://www.szigetfestival.cz/_/program/ucinkujici

Dvě scény ale již znají svůj seznam účinkujících celý. Na festivalu je pět hlavních scén a téměř dvě desítky menších , kde se konají vystoupení. OTP Bank World music party pódium patří mezi ty velké, kde se můžete těšit na Calexico (USA), Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra (SRB), Rachid Taha (FR) či také na zatím jediného zástupce z ČR na celém festivalu, kapelu Čankišou. Druhý kompletní seznam je znám také pro scénu Puglia Sounds – Mambo Stage, na které vystupují umělci a DJ z Itálie, celkem více než dvacítka účinkujících. Scéna OTP Bank World music: http://www.szigetfestival.cz/news/120_world_music_na_szigetu.58.html

Sziget festival – Island of Freedom, je známý také svým širokým doprovodným programem, v rámci kterého se na ostrově odehrává řada divadelních představení, nově je otevřeno místo nazvané Cirque du Sziget, které bude hostit dech beroucí produkci “nového cirkusu” a působivé vystoupení mladých maďarských akrobatů. Nově se také otevírá Sziget Beach. V předchozích letech bylo z bezpečnostních důvodů striktně zakázáno se koupat A letos poprvé, díky novým možnostem, bude možné se osvěžit na speciální pláži.

 

Nonstop týden plný zábavy se koná od 5. do 12. srpna v Budapešti.

 

Sziget festival se koná v maďarské metropoli Budapešť na ostrově Óbudai. V roce 2012 se konal jubilejní 20. ročník, který navštívilo 379 000 diváků z více než 70 zemí, kteří mohli vidět více než 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa. Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival.

 

Více informací na www.szigetfestival.cz, nebo na http://www.facebook.com/SzigetCZ. Vstupenky lze zakoupit v síti Eventim CZ.