Support Lesbiens odehráli první koncert podzimního tour!

Kapela jela jarní tour společně s Ewou Farnou a Nebe Po půl roce se Support Lesbiens opět vrací do klubů. Podzimní K.I.D. Tour odstartovali ve čtvrtek 6.10.2016 v pražském Lucerna Music Baru. Jako host vystoupila kapela Rituály.

 

Kapela vydala loni na podzim nové album s názvem K.I.D.  Na jaře kapela odjela tour a pro velký úspěch přidala ještě várku podzimních koncertů.  Ve čtvrtek 6.10. vystoupila v pražském Lucerna Music Baru.
Rituály vydaly letos v dubu debutovou desku Vsaď na černou. Koncert předkapely se nesl ve stylu  Indie – rocku.   Černotu těžkých kytar lehce propojených s elektronikou  rozháněly skvělé světelné efekty. I ty přidaly kapele na dramatičnosti, kterou dokázala z desky přenést i na pódia.  Na pódiu nechyběla ani Jana Věnečková, která hostuje na albu Rituálů.

 

Kapela na kterou všichni čekali přišla na scénu po jednadvacáté hodině.  Jak už název turné napovídá, Support Lesbiens představili hlavně písně z nové desky, která se nese v rock-popovém stylu. Kapela má již pár let nového zpěváka, i tak bylo mezi  návštěvníky možné zaslechnout porovnávání mezi zpěvákem minulým (Kryštof Michal) a současným (Czenda Urbánek). Ten se ale role zpěváka zhostil více než dobře. O tom svědčí i kalhotky a podprsenky, které během koncertu lítaly vzduchem. Koncert se nesl v přátelské atmosféře, kdy diváky neoddělovaly zábrany ani ochranka, ale byli kapele téměř na dosah. Nutno ocenit akustické verze některých písní, jako třeba Cliche, kterou zná snad úplně každý a které se každému vybaví, když se řekne Support Lesbiens.

 

Kapela vznikla v roce 1992. Za tu dobu prošla nejedním pádem a rozložením kapely. Ta se ale vždy dala dohromady a tak mohli vznikat hity jako Cliche, Sweet Little Something nebo písnička Skořicová.