Staronové sestavy kapel Totální nasazení a zakázanÝovoce vyráží po deseti letech na společné turné

Přesně deset let od svého posledního velkého společného turné si dají repete dvě stálice české punk-rockové scény, kapely TOTÁLNÍ NASAZENÍ a ZAKÁZANÝ OVOCE, které vyrážejí od půlky února do začátku dubna na šňůru dvanácti koncertů. Ta proběhne pod názvem CRAZY WORLD TOUR 2023 v českých a moravských klubech, sálech i kulturních domech. Obě kapely doufají, že turné bude neméně vydařené jako poslední společné Oceloví ptáci tour v roce 2013.

Punk-rockový matadoři zakázanÝovoce v roce 2020 vydali zatím své poslední studiové album Svět se změnil a v loňském roce vypustili do světa svoje první živé album s názvem Živák! V letošním roce kapela oslaví svoji plnoletost a jako dárek si nadělí tisící koncert. Kromě toho se po dlouhých 4 letech do kapely vrací bývalý kytarista a zakládající člen kapely Štěpán Soukup, který je spoluautorem všech zásadních hitů včetně jeho evergreenů Alkoholka a Genocida. Kapela v sestavě Yaris – bg, voc, Štěpán – g, voc, Petr Probst – g, voc a Martin Semrád – dr zahrála fanouškům naposledy v roce 2019, kdy představila EP Šťastnej Outsider.

„Štěpán Soukup se během kapelní pauzy věnoval sólové tvorbě a jeho úspěšné singly Nevěrná nebo S tebou zazní také na našem jarním tour. Naskočí ale až v druhé půlce. Fanoušci tedy nepřijdou ani o aktuálního člena kapely – kytaristu Jakuba Večeřu, který odehraje první koncerty šňůry a nyní se i podílí na přípravě nového singlu. Ten bude mít na turné svoji premiéru. K singlu vypustíme během března po třech letech nový videoklip, ve kterém bude už na postu kytaristy Štěpán. Tím oficiálně ohlásíme i jeho comeback,“ říká zpěvák a baskytarista Jarda Yaris Sládeček, zakládající člen kapely.

Slánské TOTÁLNÍ NASAZENÍ má za sebou velmi úspěšný rok, kdy po odložené vydařené oslavě třicetin v zaplněné velké Lucerně koncertovalo jako o život, přesto do své 33. sezóny vstupuje s jednou velkou změnou, když na konci roku z kapely odešel kytarista Karloss, který se rozhodl skončit s muzikou. Kapela tak pokračuje ve své staronové sestavě jako trio Sváťa – bg, voc, P.P.Cvok – g, voc a Franky – dr, což je paradoxně sestava, která se v roce 2013 jela s kapelou zakázanÝovoce poslední společné turné. Trojice ostřílených muzikantů obměnila repertoár, oprášila starší songy a těší se, až svůj nový playlist představí fanouškům. Na podzim bude kapela slavit několika speciálními koncerty 33 let existence a vydá na LP, CD i DVD jako live album koncert z již zmíněných oslav ve velkém sále pražské Lucerny.

Na pozici hostů se na jednotlivých zastávkách turné vystřídá několik spřátelených kapel. Těšit se můžete na slánské Deratizéry a Dilemma in Cinema, táborskou Peshatu nebo mladou talentovanou kapelu, vítěze loňského kola soutěže Skutečná liga, skupinu Wotazník. Crazy World Tour odstartuje už 17. února v pražském Rock Café.

Vstupenky na turné jsou k dostání na GoOut: https://goout.net/cs/jarni-tour-2023-totalni-nasazeni+zakazanyovoce/sztfuuu

TERMÍNY KONCERTŮ:
17.2. Praha – Rock Café
18.2. Brloh u Přelouče – U Vavřince
24.2. Vyškov – Klub Peklo
25.2. Horní Lideč – SB klub
10.3. Děčín – Le Garage Noir
11.3. Benešov – Music Club X
17.3. Rokycany – Na Střelnici
18.3. Rakovník – Dům Osvěty
24.3. Litomyšl – Music club Kotelna
25.3. Humpolec – Party House Tennessee
31.3. Brno – První patro
1.4. Mladá Boleslav – Dům kultury

Odkazy:
www.zakazanyovoce.cz
www.facebook.com/zakazanyovoce
www.youtube.com/zakazanyovoce
www.totaci.net
www.facebook.com/totaci
www.youtube.com/SwabianS