Stabilita budovy ohrožena: Modestep v Roxy!

Poprvé v Čechách, naprosto vyprodané Roxy a pořádný hudební „orgasmus“! 27. února zavítala britská elektro-dubstepová kapela MODESTEP do Prahy v rámci svého turné k novému albu „Evolution Theory“. Kdo byl, odnesl si nezapomenutelný zážitek…

 

Kolem osmé hodiny večerní se před klubem Roxy rozrůstal dav natěšených fanoušků, kteří přijeli snad ze všech koutů republiky. Během chvíle se sál i ochozy zaplnily, panovala náramná atmosféra, kterou o své tóny doplnili předskokani večera Document One. Tito dva producenti – Matt King a Joe Froud rozproudili krev v žilách snad každému. Dav pod podiem se roztančil do jejich rytmů, o které je ještě doplnila sympatická, černošská zpěvačka Aina Roxx. Svými pohyby a hlasem si získala srdce Všech. Po skončení jejich setu došlo na rychlou přestavbu scény. Dusno by se dalo krájet, sálem se nesl závan omamných látek, ale hlavně natěšenost, že konečně spatříme své oblíbence.

Za deset jedenáct, přesně podle line upu vychází z backstage čtveřice chalanů z Modestep. Jejich nažhavené nástroje do běla okamžitě otřásly s Roxy. Už dlouho jsem nezažila takovou atmosféru, kdy děcka zpívala celý set od začátku do konce s kapelou. Sestava v podobě bratrů Joshe a Tonyho Friendovi (DJ’s) společně s kytaristou Nickem Tsangem a dalším DJem Matthewem Curtisem tvoří nerozlučnou partu. Publikum si je během pár minut okamžitě zamilovalo.

 

Předvedli neuvěřitelnou show, komunikaci s fanoušky zvládají na výbornou, prostě kdyby mohli, rozdají se nám!!! Tradičně začli písní „Leave My Mind“, dále zazněly pecky jako Good Feeling, Take It All nebo Freedom. Došlo i na covery od the Prodigy či Coldplay.

 

Závěrem parádního setu zazněl song „Saves The World“, s tím, ale kotel fanoušků nesouhlasil a vypískal si ještě jeden příspěvek. Písní Sunlight se s Roxy Modestep definitivně rozloučili.