NECHUTNÁ VÁM ZELENINA? TAHLE ANO!

Kapela Zelenina vyrostla na začátku roku 2012, a hned začala pracovat na desce a klipech. Čtyřčlenná formace z Čechtic je novým progresivním signálem, kořeněným údernými kytarami a elektronikou.

 

V prosinci vyšel jejich první singl ,,Zhasni světlo“, na konci ledna druhý a s následujícím měsícem má vyjít poslední, doprovázen celým albem.

Zajímavé je, že Zelenina nezahálela ani co se týče vizuálního zpracování své tvorby. „První klip Zhasni světlo točil Drahoslav Lysák z Optical Pro, který dělal klipy pro Rytmuse, Airfare, Debbie a spoustu dalších. Druhý klip Čekání na zázrak mělo v produkci Studio Rápotice, a vydali jsme ho 31.1.2013. Další, v pořadí třetí klip je na pomalejší věc, která se jmenuje 50 odstínů šedi. Točení měli tentokrát na starosti kluci z Magic Pictures, kteří mají třeba zlatou desku za živák Škworu, spoustu spolupráce s mnoha umělci, jako Ben Cristovao, Tatabojs, a prý budou brzy magistry kamery na filmové škole Miroslava Ondříčka. Čím chci říct, že ke spolupráci vybíráme vždycky toho, kdo má svěží a aktuální pohled, a přemýšlí současně,“ komentuje frontman kapely Jan Říha.

 

 

Kytarista a zpěvák v jedné osobě ještě dodal: „Z alba chceme zklipovat co nejvíce skladeb. Baví nás se vyjadřovat i vizuálně, takže budou následovat další a další. Aby však nezůstalo jen u těch klipů, od prvního května vyráží Zelenina koncertovat. Už teď plánujeme hromadu akcí pro tento rok a opravdu toho objezdíme hodně. Fanoušci se můžou od první akce těšit na speciální scénu, která bude jezdit s námi a na super zvuk, díky našemu vlastnímu zvukaři. Dále také na všech akcích bude stánek s merchandise a novým albem.

 

Jak si kluci povedou dál můžete sledovat na jejich oficiálním webu nebo Facebooku. A pokud se album ponese ve stejném duchu jako dosavadní hattrick singlů, máme se opravdu na co těšit!