SONISPHERE: největší hudební událost v ČR hlásá legendy!
11.6.2011
12.00

IRON MAIDEN * KORN * IN FLAMES * THE SISTERS OF MERCY * MASTODON * KREATOR * CAVALERA CONSPIRACY * MISFITS * DUFF MCKAGAN’s LOADED * DEBUSTROL * ROOT * LOCOMOTIVE * X-CORE

Novými zahraničními jmény jsou THE SISTERS OF MERCY, KREATOR a LOADED Duffa McKagana, které tak uzavírají line-up.  Vystoupí už 11. června v Milovicích u Prahy a doplní tak skutečné velikány heavy metalu IRON MAIDEN a další.

Festival SONISPHERE, který loni dovezl do České republiky velkou thrash metalovou čtyřku v čele s Metallikou, letos opět nabízí naprostou hudební špičku v tvrdší kytarové muzice. IRON MAIDEN jsou nejsilnějším headlinerem  na české festivalové scéně a jejich živé vystoupení na festivalu Sonisphere je s napětím očekáváno obrovsku nejen domácí fanouškovskou základnou.

Line-up se nyní rozrůstá o kultovní kapelu z ostrovů, THE SISTERS OF MERCY, jejich německé thrash metalové kolegy KREATOR a kapelu LOADEDDuffa McKagana, bývalého basáka z Guns N‘ Roses.

České kapely letos bude zastupovat domácí rock metalová špička X-CORE, která kráčí ve šlépějích Bullet For My Valentine či Avenged Sevenfold. Dál se fanoušci můžou těšit na metal-hardcorové LOCOMOTIVE nebo black metalové provokatéry ROOT. Vystoupení na festivalu si velmi ráda zopakuje vynikající kapela DEBUSTROL, která letos slaví třicet let existence.

Novinky a změny:

Pořadatelé by rádi upozornili, že v letošním roce se zaměří na samé jádro hudební myšlenky festivalu Sonisphere, a proto představí ohlášené kapely pouze na dvou pódiích. S tímto pozoruhodným krokem souvisí změna cen vstupenek na festival.

Od 14. dubna 2011 od 12:00 jsou na několik týdnů ceny vstupenek k stání 999,- Kč + poplatky a cena lístku do Golden Circle 1999,- Kč + poplatky. Vstupenek do Golden Circle je velmi limitované množství a v tuto chvíli se velmi dobře prodávají, proto pokud chcete mít IRON MAIDEN a ostatní legendy na dosah ruky, neměli byste zaváhat! Více informací je na www.ticketpro.cz.

Fanoušci, kteří si zakoupili vstupenku v období od 18. února do 12. dubna, obdrží rozdíl ceny vstupenky při vchodu do areálu.

Na koho se tedy můžeme těšit:

IRON MAIDEN

Iron Maiden se brzy po založení svým basákem Stevem Harrisem v polovině sedmdesátých let stali nejzářivější heavy metalovou nadějí. Už svým třetím albem „The Number Of The Beast“ z roku 1982 strhli celý svět. V následujícím desetiletí Iron Maiden neúprosně nahrávali a koncertovali a výsledkem bylo sedm studiových alb a sedm světových turné jenom v 80. letech. Neustále stvrzovali svou pověst tvrdě pracující kapely, která je pořád na turné a i s pomocí postavy kapelního maskota Eddieho na každém obalu alba nebo na tričku vytvořili svůj vlastní svět. Svět, který vítá každého fanouška nehledě na kulturu, vyznání nebo sociální vrstvu, zaručuje srdečné přijetí a velkolepou živou show.

Opravdovými mezníky v kariéře Iron Maiden pak byly „World Slavery Tour“ v letech 1984-1985, účast na Rock in Rio jako hlavních hvězd festivalu v letech 1985 a 2001 a také účinkování na anglickém Monsters of Rock v Castle Donington v roce 1988, kdy festival navštívilo 107 000 lidí. Kapela postupně zavedla nová pravidla pro to, jak má vypadat opravdová hudební a vizuální koncertní show.

Do dvacátého prvního století vstupují Iron Maiden stále úspěšně a v současnosti mají prodáno přes 80 milionů desek. Rok 2010 se stal pro kapelu dalším zlomovým, vydávají své už patnácté studiové album „The Final Frontier“, které je v současnosti nejúspěšnějším albem v hitparádách po celém světě. Dosáhlo první příčky v neuvěřitelných 28 zemích světa od Libanonu nebo Arábie přes Japonsko, Indii, Kanadu, Nový Zéland, Velkou Británii, drtivou většinu Evropy včetně České republiky, kde bylo na prvním místě po tři týdny, až po Latinskou Ameriku. V USA dosáhli čtvrtým místem své historicky nejlepší pozice. Světové turné „The Final Frontier“ odstartovalo v červnu 2010 pětadvaceti koncerty v Jižní Americe a pokračovalo vybranými stadionovými koncerty a největšími festivaly v Evropě. V České republice Iron Maiden vyprodali v roce 2008 stadion na pražské Slavii, takže si jejich koncert užilo před 35 tisíc lidí.

Turné pokračuje od února 2011, kdy kapela nasedne do svého speciálně upraveného Boeingu 757 nazvaného Ed Force One, který bude po následujících 66 dní opět přemisťovat kapelu, všechny, kdo pro Iron Maiden pracují a celou desetitunovou stage tisíce kilometrů po celém světě. Ed Force One pak řídí sám zpěvák Brucem Diskinsonem, který je kvalifikovaným leteckým pilotem. V Evropě je součástí turné vystoupení na Sonisphere festivalu a další koncerty na stadionech, festivalech a v arénách. Na začátku srpna pak vyvrcholí šňůra Iron Maiden v Lodnýně a celé turné The Final Frontier tak od června 2010 uvidí přes dva miliony fanoušků na 101 koncertech.

httpv://www.youtube.com/watch?v=K7ToNJHgp-w

KORN

Praotci nu-metalu se pomalu blíží k dvacátému výročí existence a na svém kontě mají úctyhodných 9 studiových nahrávek. Korn se vynořili z temnoty Bakersfieldu v Californii, kde vaši duši spasí jen neurvalý kytarový riffy, synkopický chaos bubnů, schizofrenická slapová basa a charakteristický očistný řev. Jedinečný zvuk, se kterým v roce 1994 přišli na svět, jim zajistil post jedné z nejdůležitějších kapel v historii rock’n’rollu. Jonathan Davis – zpěv, James „Munky“ Shaffer – kytara a Reginald „Fieldy“ Arvizu – baskytara, kterým kryje záda bubeník Ray Luzier.

CAVALERA CONSPIRACY

„Chtěl jsem, aby Cavalera Conspiracy pokračovali, protože přesně tak Iggora vidím, a vidím sebe, jak spolu hrajeme a pokračujeme v tvorbě našeho hudebního odkazu“, říká Max. „Je to pro nás skvělá doba. Jdeme pořád dopředu a jde to skvěle. Festival v Brazíili, kde mohlo být tak 100 000 lidí, byl jeden z nejlepších koncertů, který jsem kdy zažil. Je to zabijácká záležitost, hrát zase s Iggorem. Fakt si to moc užívám.“ Max Cavalera – zpěv, kytara / Iggor Cavalera – bicí, perkuse / Marc Rizzo – kytara / Johnny Chow – baskytara

MASTODON

Mastodon kombinují své oblíbené hudební styly od thrashe po doom a od progresivního k psychedelickému metalu, takže vytvářejí nový, originální a zničující styl. Výsledek je znát: kapela, která je především naprosto jistá a technicky brilantní, není jen nezvykle znějící, ale místy až surrealistická, progresivní a pořádně heavy. Bill Kelliher – kytara / Brann Dailor – bicí, zpěv, perkuse / Brent Hinds – kytara, vokály, banjo / Troy Sanders – baskytara, vokály, basové klávesy

IN FLAMES (SWE)

Švédská melodic-death metalová legenda loni oslavila dvacet let existence a ani nedávný odchod kytaristy a zakládajícího člena Jespera Strombalda nezastavil kapelu v jejím konání. IN FLAMES by v období května nebo června 2011 měli vydat své už desáté dlouhohrající album a s trochou štěstí předhodí trochu ze svého čerstvého, ještě horkého seriálu davu na SONISPHERE festivalu. V každém případě hodlají IN FLAMES rozpoutat pod podiem hotové peklo.

httpv://www.youtube.com/watch?v=O1FkbvGl-IU

MISFITS (USA)

Jedna z nejvlivnějších kapel v rock‘n’rollové historii vznikla v roce 1977 v New Jersey v USA. Jejich melodický a temný punk rock spolu s image a texty inspirovanými béčkovými horrory daly vzniknout stylu „horror punk“. Ten byl ingrediencí řady punkových, metalových a rockových kapel a jejich písně se dočkaly předělávek od kapel jako GUNS’N’ROSES, METALLICA a mnoho dalších.

THE SISTERS OF MERCY

Již čtvrté desetiletí své existence letos načala legendární britská kapela The Sisters of Mercy. Skupina prošla mnohými personálními změnami i dočasným rozpadem v první polovině devadesátých let a od té doby kvůli věčným tahanicím s nahrávacími společnostmi nevydala žádný nový materiál. Frontman Andrew Eldritch a jeho dlouholetý souputník Doktor Avalanche, který jakožto jediná ikona rock’n’rollu omládl, když se vyvinul z raného drum machinu BOSS DR-55 na moderní laptop, však nikdy nesložili zbraně a nový materiál čas od času publiku předvedou živě. Do České republiky se The Sisters of Mercy vrací po šesti letech.

KREATOR

Extrémní, kousavá a nesmiřitelná hudba doplněná politicky zabarvenými texty, které poukazují na křivdy a neuhýbají před nepříjemnými fakty. To je svět Hordes of Chaos, poslední thrash metalové nahrávky německé kultovní kapely Kreator vydané v roce 2009. Kapela, která funguje už od roku 1982, si udržuje inovativní přístup a stále nabízí vysoce kvalitní, čistý a ryzí thrash metal.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1fAs_4yZsAI

DUFF MCKAGAN’s LOADED

Je jen málo osobností, které lze v dnešní době označit za idoly nebo legendy, ale jedna, která se hrdě hlásí k městu Seattle, vyčnívá nad ostatní.  Takovou persónou je Duff McKagan, basista z Guns N‘ Roses, ztělesnění hard rockové ikony. Se svojí současnou formací, kde vystupuje jako zpěvák a kytarista, vás smete čistým rockem a punkem a svým nekompromisním běsněním.

SONISPHERE Festival 2011

Sobota 11. června 2011

Letiště Milovice