Sonisphere! 30.000 prodaných lístků
19.6.201020.6.2010
19.6.201020.6.2010

Festivalová sezona nabírá rychlý spád. Vedle Majálesu je Jam Rock, Mezi Ploty, Ouvalskej bigbít a podobné jedno, či více denní festivali propagující českou hudební scénu. A to ještě ani nezačlo léto!

Nicméně i tvrdá, světová hudební scéna nasadila vysokou laťku! Pár dní po prvním ročníku mezinárodního Metalfestu se koná na letišti v Mílovicích, pár kilometrů od Prahy  největší metalo/rockový meeting letošní festivalové sezony a to SONISPHERE. 30.000 prodaných lístků? Největší hudební event letošního roku! To všechno se od Sonisphere očekává!

Akce sice jednodenní (19.6.2010), ale program by jí mohl závidět kdejaký vícedenní festival. Kdo předčí jednu z nejznámějších kapel na světě – Metallicu? A kdyby jenom tu! Na Sonisphere letos dorazí také trash-metalový Slayer,Antrax a Megadeth. Tato čtveřice zakladatelů trash-metalového směru bude finální rovinkou nad celodenním hudebním sprintem. Těšit se můžete také na kapelu současného grungového nebe – Alice in Chains. Na druhém podiu se ve stejný čas strhne smršt punk/hardcore hrajících Rise Against. Mezi další taháky patří Therapy? – rock/metalová kapela ze Severního Irska, Fear Factory, Devildriver či např Volbeat.

Smutnou zprávou zůstává, že nedorazí Atlantští Mastodon. Kytarista je kvůli rakovině zneschopněn koncertovat. Kapela zrušila všechny koncerty až do července. Nezbývá než Billovi Kelleherovi držet palce,at se z toho brzy dostane. Nicméně vy, co na tento již předem legendární festival dorazíte, a že vás bude sakra dost, si to koukejte pořádně užít. Ať má naše generace jednou co vyprávět!