Smokie táhnou na Brno s pořádnou rockovou show!
17.3.2011
19.00

SMOKIE

17.3.2011 od 19 hodin

Brno, BVV Pavilon G1

Jediný koncert populární britské kapely Smokie na Moravě se odehraje v Brně ve čtvrtek 17. března 2011. Mezi jejich největší hity patří písně Living Next Door To Alice, Don’t Play Your Rock ‚n‘ Roll To Me, Lay Back In The Arms Of Someone či Needles And Pins. Některé z nich se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy).

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me“ se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me“ a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

httpv://www.youtube.com/watch?v=wcVLeUFW-AM

Za svou více než 40-tiletou existenci glam rockoví Smokie vydali 22 studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft – hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell – hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley – basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell – bubny; Martin Bullard – klávesové nástroje.

Vstupenky jsou nyní v předprodejích, a to do 2 sektorů: stání za cenu 500,- a sezení na tribuně za 800,-.

Zakoupit je můžete v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketart a tradičních předprodejních místech!

Infowww.brnokoncert.cz

http://www.smokie.co.uk/

http://www.smokie-cz.com