Smokie zahrají již tuto sobotu v Plzni!

Legendární britská skupina Smokie vystoupí již tuto sobotu 19.3. v Plzni. V DK Inwest představí toho večera nejen všechny své největší hity (vzpomeňme např. Living Next Door To Alice, Needles And Pins, If You Think You Know How To Love Me nebo Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me) ale i skladby z nového alba Take A Minute.

Proč na toto album museli fanoušci skupiny čekat dlouhých sedm let, či které nové kapely jej zaujaly, nám u příležitosti nadcházejícího plzeňského koncertu prozradil klávesista Martin Bullard.


Na vydání nového alba museli vaši fanoušci čekat sedm let. Proč tak dlouho?
MB:
Jsou pro to dva důvody. Jeden je, že Smokie jsou hodně zaneprázdněná kapela, která jezdí po světě celkem deset měsíců každého roku, což znamená, že na práci v nahrávacím studiu zbývá hodně málo času. Druhým důvodem je to, že gramofonové firmy prošly mnoha změnami a zmenšováním, takže musí dávat pozor na rozpočty na nová alba, aby dostaly zpět svoje peníze, které do kapel investovaly. K vzájemné spokojenosti si pro svou investici vybraly Smokie a my jsme schopni jim ty peníze vrátit díky úspěšným prodejům alba.

Cestovali jste po celém světě. Kde to bylo výjimečné a proč?
MB:
Výjimečné to bylo např. v Mongolsku, protože jsme vůbec netušili, že jsme v téhle zemi tak populární. Později jsme zjistili, že to bylo díky Němcům v sedmdesátých letech, kteří do Mongolska přivezli naši muziku. Měli jsme soukromou schůzku s Lámou v budhistickém klášteře, což považujeme za velkou čest. Na stadiónu bylo 40 000 lidí a asi tak dvakrát víc před stadiónem.

Které jsou vaše oblíbené písničky na koncertech?
MB:
Obzvlášť se mi líbí Wild Angels, And the night stood still a z nového alba Take a minute a If I can’t love you.

Scházíte se někdy s Chrisem Normanem?
MB:
Hodně často.

Slyšel vaši novou desku?
MB:
Nevím, jestli ji má. Terry mu ji snad poslal.

Jaké mladé kapely máte rádi tak, že byste je s sebou vzali na turné??
MB:
Já mám rád Muse, Kings of Leon a Bruno Marse. A každý z nich by s námi mohl jet šňůru, kdyby chtěli..

Baví vás pořád koncertování?
MB:
Ano, a mnohem víc než na začátku. Je to pořád lepší a lepší.

Víte něco o Plzni, městě, kde budete vystupovat??
MB:
Ne, ale rád se něco dozvím. Už jsem tam hrál a vzpomínám si na velkou autogramiádu v obchodním centru před naším koncertem.

Fenomén Smokie
Počátek kariéry této skupiny se datuje rokem 1975, kdy se po několika výměnách názvu rozhodla pro definitivní pojmenování Smokie. Přestože pořadové číslo jedna nese v jejich diskografii album Pass It Around vydané v únoru 1975, prvně významněji se Smokie zapsali do dějin populární hudby o pár měsíců později se singly If You Think You Know How To Love Me (no.3 v Británii) a Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me (no.8 v Británii) z druhého LP Changing All The Time.

Mezníkem v jejich kariéře se však stal „až“ 12.listopad 1976 – den, kdy Smokie vydali singl Living Next Door To Alice, z kterého se v rekordně krátkém čase stal celosvětový megahit a posléze skupině zajistil doslova nesmrtelnost. Po „Alice“ následoval srovnatelně silný hit Lay Back In The Arms Of Someone a o fenoménu Smokie bylo rozhodnuto.

Vstupenky jsou ještě v prodeji v síti Ticketpro.cz, Ticketportal.cz, Eventim.cz a na Plzeňská vstupenka.cz za 690 Kč.