Legendární SMOKIE vystoupí 19.3.2011 v Plzni (TZ)
19.3.2011
20.00

Milióny prodaných alb, notoricky známé hity jako Living Next Door To Alice, Needles And Pins, If You Think You Know How To Love Me , Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me nebo Lay Back In The Arms Of Someone. SMOKIE, fenomén populární hudby 70.let, i po 35 letech plní sály napříč zeměmi i kontinenty, kam si s nimi tisíce lidí chodí zazpívat jejich nestárnoucí skladby! A nejinak tomu jistě bude v Městské sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň, kam Smokie přijedou zahrát 19.března!

Od The Yen ke Smokie
Ačkoliv oficiálně skupina vznikla pod názvem The Yen již v roce 1964 (v anglickém Bradfordu), počátek její kariéry se datuje rokem 1975, kdy přijala jméno Smokey, které ještě téhož roku upravila na stávající Smokie.

Přestože pořadové číslo jedna nese v jejich diskografii album Pass It Around vydané v únoru 1975, prvně významněji se Smokie zapsali do dějin populární hudby o pár měsíců později se singly If You Think You Know How To Love Me (no.3 v Británii) a Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me (no.8 v Británii) z druhého LP Changing All The Time. V následujícím roce už skupina zásobovala hitparády novým hitem zhruba ob tři měsíce – v lednu to byla píseň Something’s Been Making Me Blue, v dubnu Wild Wild Angels a v září I’ll Meet You At Midnight.

Zrodil se fenomén
Mezníkem v jejich kariéře se však stal „až“ 12.listopad 1976 – den, kdy Smokie vydali singl Living Next Door To Alice, z kterého se v rekordně krátkém čase stal celosvětový megahit a posléze skupině zajistil doslova nesmrtelnost. Spočítat, kolikrát byla tato skladba předělána, by byl oříšek pro nejednoho hudebního historika. Ostatně, i Češi pravděpodobně znají lépe její úpravu v podání Karla Zicha a jeho Alenky v říši divů.

Ačkoliv o čtrnáct dní později vyšlo album Midnight Café, „Alice“ se na něj paradoxně nedostala a na LP byla realizována až v březnu roku 1977.
Nicméně po Alice následoval srovnatelně silný hit
Lay Back In The Arms Of Someone a o fenoménu Smokie bylo rozhodnuto.

Legenda 19.března v Plzni!!
Ale dost vzpomínání. Už se sice nepíší 70.léta, ale přesto tato živoucí legenda, v jejímž čele stojí již šestnáct let charismatický Mike Craft, působí úspěšně dále. Nespoléhá se jen na své „staré“ hity, svoji diskografii neustále obohacuje o nové nahrávky a stále spolehlivě plní haly bezmála po celém světě.

Ostatně, přesvědčte se sami, již 19.března 2011 zahrají Smokie jen pro vás v plzeňské Městské sportovní hale TJ Lokomotiva.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro, Ticketportal.a Eventim. Prvních 500 kusů je k zakoupení jen za 590,- Kč.
Více na
www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz , www.eventim.cz a www.visproduction.cz