Legenda Smokie vystoupila v Lucerně s kapelou Keks

Je podvečer, sobota 1.4.2017, benešovská roková kapela Keks a legendární Anglická skupina Smokie zamířila do plně vyprodané Lucerny. Nedočkaví a natěšení fanoušci z Čech, ale i ze zahraničí, zaplňují sál do posledního sedadla a koncert plánovaný na 20h může začít.

 

Do sálu přichází kapela Keks ve složení Štěpán Kojan (kytara, zpěv), Petr Dudík (klávesy), Václav Sobíšek (basová kytara) a Václav Suchý (bicí). Hudebníci si užívají, jak je fanoušci přivítali obrovským potleskem, a tak jim na oplátku začínají hrát jejich nejznámější písničky – hity To se mi líbí, Apolinář, Víš, Proč holky pláčou a další z průřezu ze všech jejich alb. Publikum jim pokaždé děkuje obrovským potleskem a atmosféra je nezapomenutelná. Fanoušci zpívají, tleskají, někteří se jen pohupují, někteří i tančí.

 

Kapelu založil roku 1981-82 Štěpán KojanPetrem Dudíkem, a tak na české scéně působí přes 35 let. Za tu dobu vydali nemálo alb z nichž asi nejznámější Karavany snů, Přátelství žen, Stačilo tak málo, Poslední bál, Koupím si umělou, To se mi líbíJak děkuje se andělům a Brána do snů. Kapela má i letos plně popsaný diář se svými akcemi a vystoupí i s The Tap Tap, Turbem, v Lokti nad Ohří s Nazareth a ve Svojšicích u Přelouče s Alphaville.

 

Po doznění posledních tónu kapely Keks se po krátké pauze připravuje skupina Smokie, která své fanoušky nechá chvilku čekat,až si je svým aplausem publikum vyžádá a další nezapomenutelná show začíná. Na pódium přišli ve složení: Mike Craft (kytara, zpěv), Mick McDonell (solová kytara zpěv), Terry Uttley (basová kytara, zpěv), Steve Pinell (bicí-v kapele od roku 1973), Martin Bullard (klávesy-v kapele od roku 1986).

 

Při písničkách I’ll Meet You At MidnightSomrockeething’s been making me a Wild Wild Angels kterými začínali, celé publikum vědělo, že koncert se jim zůstane hluboko v srdcích. Celý sál zpívá od první písničky. Je to opět nezapomenutelný zážitek slyšet takovou legendu naživo. Už dávno jsou všichni na nohou, tančí a zpívají až do poslední písničky Nedlees And Pints. Poté se skupina rozloučila, ale publikum stále nemělo dost a obrovským aplausem je vrátili nazpět na pódium a písněmi Don’t Play Your Rock N‘ Roll To Me, Living Next Door To Alice ukončili tento neopakovatelný večer.

 

Celý sál i já si odnášíme hlavně vzpomínky na naše dětství, byl to nezapomenutelný večer, děkuji Smokie