Skupina Luno pokřtila nové album Zeroth!

V pondělí 4. prosince v pražském klubu Roxy proběhl křest nového alba Zeroth tuzemské kapely Luno. Na programu bylo vcelku vystoupení tří kapel. Z celé akce vám přinášíme článek i s fotoreportem…

 

Večer začal s menším zpožděním, kde doposud v poloprázdné Roxy bylo pár fanoušků. Jako první na scéně se objevili Super Tuzex Bros. – že vám to něco připomíná? Stejnojmenná deska ex Scissorhands pod vedením Tuzexe – nynější basák kapely Sunshine o sobě dali po dlouhé době znát! Na podium vystoupili s nakreslenými „maskami“ na obličejích. Rozhodně dokážou zaujmout nejen temným vzhledem, ale i hudbou. Během chvíle rozjeli vizuální i hudební show dokonce zazněl i remix Closer To The Violence od vystupující kapely Luno. Indie-punkové vystoupení s Tuzexovým křiklavým hlasem si doslova užívala pouze hrstka fanoušku v prvních řadách.
Po jejich vystoupení se v pozadí objevila opona s nástupem hlavní vystupující kapely večera – Luno. Projekt pod vedením jedinečného hlasu Emy Brabcové, tehdejší zpěvačky skupin Khoiba a Roe-Deer mají na kontě další desku spolu s jejich příchodem se sál se postupně zaplnil, když Ze začátku zaznělo pár nových písní a teprve poté již více známější ze starších alb rozhodně nechyběly kousky jako již známe písně Ankle Deep In A Swamp Of Lies, Here To Be Not There nebo Close To Violence.  Když došlo na očekávaný křest nové desky, frontmanka kapely Ema Brabcová poděkovala svým fanouškům a vyzvala je, aby dobrovolně přišli pokřtít nové album, na kterém mají také zásluhu pár odvážných jedinců přispěchalo k podiu a nakonec za pomocí kapely se dostaly na něj a poté čerstvě pokřtěné album se rozletělo do davu fanoušků.
Večer se pomalu blížil ke konci a k tomu i poslední hudební vystoupení a to akustický set kapely The Prostitutes, který nebyl zas tak úplně akustický . Velmi krátký set se odehrál v podání celé kapely- zpěváka, bubeníka dokonce včetně dvou kytaristů. Na jejich setlistu zazněly starší, novější kousky,ale i také  cover od Johnyho Cashe.

 

fotky z akce…