Luno pokřtili své EP Litato!

Jak vlastně ve středu v Akropoli jejich křest vypadal?
Opět po roce se do žižkovského Paláce Akropolis vrátila kapela Luno, aby pokřtila jejich nové EP s názvem Litato.

Začátek večera patřil energetické kapele Got Blue Balls, která přijela ze Slovenska.

 

Večer se pomalu rozjížděl a v poloplném sálu pak na řadu přišlo duo Adama Vopičky a Terezie Kovalové s jejich projektem zvaným Calm Season. Představili se jejich úvodním songem „Make Them Happen“ , který už každý jejich fanoušek určitě zná, dále na řadu přišlo pár písní k jejich připravovanému albu.

 

Kolem déváte hodiny se sál úplně zaplnil s příchodem očekáváné kapely Luno. Členové určitě nepatří vůbec mezi nováčky,  ale mezi členy známych českých kapel – Luno tvoří Ema Brabcová (ex-Khoiba), Šmity (ex-Prostitutes), Honza Janečka (ex-Southpaw) a nejmladší člen Martyn Stary (Holden Caulfield) a bylo to znát i na celém večeru, který překonal záznam z alba.

Očekávaný křest proběhl velmi rychle a to během jedné z prvních písní , EP které bylo polito šampanškým a a poté vhozeno mezi fanoušky solidně zaplněné Akropole. Na nové EP Litato ( Love Is The Answer To All) bylo již upozorněno úspěšným singlem „Ankle Deep In A Swamp Of Lies“, který můžete znát z radíí, ale také nedávno zveřejnili videoklip ke stejnojmenné skladbě „Litato“
Nahrávka obsahuje vcelku osm písní – čtyři, které jsou napsány jednotlivě všemi členy kapely, ale obsahuje i další čtyři akustické verze.
Skupina zahrála vše, co mohla. Písně z prvního debutového alba „LUNO“  byly prostřídány novinkami z právě křtěného EP. Kapela překvapila i svým dalším hostem Tuzexem (Sunshine, Super Tuzex Bros.) , který předvedl spolu s Emou cover písně Closer To Violence a celý večer nabral uplně jiné obrátky a očekávání.

 

Co jiného dodat? Koncert měl výbornou atmosféru, kterou si budu dlouho pamatovat…

 

foto: Anna Mrázková