Skupina KRYŠTOF natáčí nové album. Produkce se ujal americký zvukový mistr Yaron Fuchs!

zdroj: archiv EMI

 

Novinka kapely Kryštof vzniká v těchto dnech ve studiích Sono v Nouzově. Zvuk má tentokrát na starosti dvojice Yaron Fuchs a Ido Zmishlany. První jmenovaný spolupracoval s celou řadou slavných muzikantů – podílel se třeba na nahrávkách Annie Lennox, Beastie Boys, Smashing Pumpkins, Mobyho nebo Bena Harpera. S Bobem Dylanem dělal na písničce pro soundtrack k seriálu Sopranos, který byl v roce 2001 oceněn soškou Grammy, se zpěvačkou Faith Hill zase získal nominaci na Oscara za píseň pro film Pearl Harbor. Seznam nejzajímavějších počinů naleznete na níže uvedené internetové adrese.

 

Celý příběh je jako pohádka,“ komentuje spolupráci Richard Krajčo. „Yaron a Ido zareagovali na náš inzerát, jehož prostřednictvím jsme hledali producenta nové desky. Ozvalo se 18 zájemců z celého světa, každého jsme na zkoušku nechali upravit demosnímek písně Parapet. A Yaron s Idem trefili přesně to, po čem jsme toužili. Půl roku jsme pak pilovali dema ze zkušebny, přeposílali si připomínky, pracovali na strukturách a aranžích, dokud jsme si všichni neřekli, že je to perfektní.“

 

Yaron Fuchs a jeho asistent Ido Zmishlany přiletěli do Čech začátkem května a hned se pustili do práce. „Moc jsme se do Prahy těšili. Kryštof nás zaujal svou melodikou a i když nerozumíme textům, hudba má světové ambice.“ Kryštof vybírají z dvaceti písní, na album se jich dostane nejspíš deset. Pozvání rovněž přijali dva zajímaví hosté z Čech, o další „posile“ ze zahraničí se ještě jedná. Vše podstatné Kryštof komentují na svém facebookovském profilu.

 

Yaron Fuchs – http://www.hitfocus.com/hitfocus/Resume.html

Facebook Kryštof – www.facebook.com/skupinakrystof