Silent Stream of Godless Elegy a Endless završí zítra své turné!
7.5.2011
19.30
19.30

Ostrava/Praha – Silent Stream Of Godless Elegy a Endless zakončí společné jarní turné 7.5. v Brně, kde vystoupí od 19:30 v klubu Melodka! Fanouškům bude představeno nové album skupiny Silent Stream Of Godless Elegy „Návaz“, o jehož vydání se postaralo francouzské vydavatelství Season Of Mist. Endless vyrazili na klubová pódia ve staronové sestavě s baskytaristou Petrem Hutínem.


Páté řadové album „Návaz“ moravských doom-metalistů Silent Stream Of Godless Elegy vznikalo na Slovensku ve studiu věhlasného Rolanda Grapowa (ex-Helloween, Masterplan), část byla natočena také ve studiu Českého rozhlasu v Ostravě. Na produkci spolupracoval stejně jako v případě minulé desky „Relic Dances“ worldmuzikant Tomáš Kočko. Texty na novém albu jsou silně inspirovány slovanskou mytologií vč. samotného názvu (Návaz – jméno starodávného pohanského amuletu).

Za patnáct let své existence odehráli Silent Stream Of Godless Elegy stovky koncertů a festivalů, předskakovali žánrovým veličinám Anathema, The Gathering, Skyclad, Korpiklaani a Cradle Of Filth a představili se také fanouškům v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Polsku a Maďarsku.

Endless jsou stejně jako SSOGE dvojnásobnými držiteli ceny Anděl s výsostným postavením na české tvrdě-rockové scéně. Dokáží přesvědčit svými kompozičními nápady, svébytným charismatem s melancholickou příchutí a v neposlední řadě také technickou precizností a vrstevnatostí svých skladeb. V roce 2008 vydali zatím poslední album „Refuse To Shine“. Během tohoto turné se do kapely vrátil někdejší baskytarista Petr Hutín, Roman Restel ze zdravotních důvodů na podzim Endless opustil.

Veškeré informace o jarním turné naleznete na oficiálních stránkách a profilech obou skupin.