SPECIÁLNÍ AKUSTICKÉ MINITOUR:  Silent Stream Of Godless Elegy a Tomáš Kočko & orchestr!

Skupina Silent Stream Of Godless Elegy, která je známá svým mixem doom-metalu a moravské lidové hudby, chystá pro podzimní koncertní sezonu speciální akustické minitour! Fanouškům bude představen speciální set skladeb v unplugged verzi s cimbálem i kontrabasem. Exklusivním hostem skupiny bude na koncertech v Praze a Brně písničkář Tomáš Kočko se svým orchestrem. Oba soubory se zaměří během večera především na skladby z letos vydaných alb, Silent Stream Of Godless Elegy připravují i speciální koncertní bonus v podobě coververzí skladeb jejich oblíbených interpretů.

Silent Stream Of Godless Elegy vydali letos v lednu své páté řadové album „Návaz“ u francouzského vydavatelství Season Of Mist, které zajistilo celosvětovou distribuci alba. Návaz vznikal na Slovensku ve studiu věhlasného Rolanda Grapowa (ex-Helloween, Masterplan), část byla natočena také ve studiu Českého rozhlasu v Ostravě. Na produkci spolupracoval stejně jako v případě minulé desky „Relic Dances“ právě host akustického minitour worldmuzikant Tomáš Kočko. Texty na novém albu jsou silně inspirovány slovanskou mytologií vč. samotného názvu (Návaz – jméno starodávného pohanského amuletu).

Za patnáct let své existence odehráli Silent Stream Of Godless Elegy stovky koncertů a festivalů, předskakovali žánrovým veličinám Anathema, The Gathering, Skyclad, Korpiklaani a Cradle Of Filth a představili se také fanouškům v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Polsku a Maďarsku.

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti s recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poesii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů – Ladislava Nezdařila. Zpopularizoval a pro mnohé objevil beskydského barda, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje. Písně na básnické texty Ladislava Nezdařila tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci „Tomáš Kočko & Orchestr“. Druhou významnou částí repertoáru je původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovi beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní Moravy.

Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & Orchestr vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí. V letošním roce prezentuje kapela především skladby z nového alba „Godula“.

Unplugged mini-tour SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY:

25.11.2011 Praha – KC Zahrada + host Tomáš Kočko & Orchestr

26.11.2011 Brno – klub Melodka + host Tomáš Kočko & Orchestr

10.12.2011 Ostrava – klub Barrák

Veškeré informace naleznete průběžně na oficiálních stránkách skupin:

http://www.ssoge.com/

http://www.kocko.cz