Praha se může začít těšit na koncert RISE AGAINST!
16.3.2012
20.00
20.00

Rychlost, s jakou se vyprodal jejich pražský koncert před dvěma lety a nadšené ohlasy na něj, dávaly tušit, že jsme je v Praze neviděli naposledy! Nyní se tato předtucha a přání nespočtu tuzemských fanoušků stává realitou. Americká punk/hard core kapela RISE AGAINST, která dnes patří k tahákům největších zahraničních festivalů, vystoupí 16.3. v Incheba Areně.

 

„Vstupenky, které budou k zakoupení za 590 Kč v sítích Ticketportal, Ticketpro a Eventim, uvedeme do prodeje v pátek 28.října“ uvedl Patrik Svitek z agentury NuCoast Productions, která pořádá koncert ve spolupráci s C.A.R.P. Entertainment.


Rise Against

Skupina Rise Against, založená v roce 1999, zahájila svoji kariéru u nezávislého vydavatelství Fat Wreck Chords, pod jehož hlavičkou stihla vydat dvě alba – debut The Unraveling (2001) a Revolutions per Minute (2003). Úspěch, který na „undergroundové úrovni“ obě desky zaznamenaly, skupině v roce 2003 vynesl nahrávácí kontrakt s prestižním major labelem Geffen a s vydáním alba Siren Song Of The Counter Culture nabrala kariéra Rise Against strmý vzestup. Se čtvrtou deskou The Sufferer & The Witness se skupina poprvé umístila v TOP 10 prodejní hitparády Billboard 200 a s pátou Appeal To Reason se probojovala ještě výš, až na třetí pozici. Všechny tři nahrávky vydané pod křídly Geffenu dosáhly navíc na platinový prodejní statut v Kanadě a na zlatý certifikát ve Spojených státech.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JHiqGqoIGII&ob=av2e

Letos v březnu skupina rozšířila svoji diskografii o nahrávku Endgame, která debutovala v žebříčku nejprodávanějších alb časopisu Billboard na 2.místě a sklidila velmi příznivé ohlasy jak od hudebních kritiků tak od návštěvníků festivalů, které Rise Against letos absolvovali – Reading, Leads, FM4 Frequency, Sziget aj.

 

Po zářijovém hostování na části amerického turné Foo Fighters skupina právě křižuje Kanadu a Velkou Británii se svojí vlastní šňůrou k albu Endgame. V Praze jim společnost budou dělat britští hard-rockeři Architects a americká postrocková skupina Touché Amoré.

 

Více na www.riseagainst.com

www.ticketportal.cz

www.ticketpro.cz

www.eventim.cz