SELAH SUE v Roxy

Pražský Roxy klub praskal 7.12. opět ve švech a nemohl za to nikdo jiný, než belgická zpěvačka Selah Sue, která do Prahy přijela už podruhé a podruhé byl koncert vyprodaný. Po předskokanech The High Corporation a krátkých přípravách na pódium přišla Selah a rázem se spustil mohutný potlesk a hvízdot.

 

Drobná 25letá dívka s blond vlasy vyčesanými nahoru do originálního rozevlátého drdolu působí z fotek jako jemné stvoření. Ale když si vezme mikrofon, kytaru a spustí, je to jako kdyby do bezvětří přišla vichřice. Až takhle dokázala rozvířit publikum, které si získala hned během první písničky zvané Mommy, kterou musela své mamince udělat nesmírnou radost, protože se jedná nejen o krásnou hudbu, ale i text, ze kterého plyne vděčnost a pokora. Hned po ní následuje písnička složená pro tatínka, zrovna tak milá a hezká. Pak už se to začíná rozjíždět v rychlejším, kdy Selah s mikrofonem v ruce tančí jak ďábel, zpívá z plného hrdla a já jen žasnu nad tím, jak dokáže skvěle pracovat se svým hlasem a nad tím, kde se vzalo takovéhle zabarvení v dívce, která vypadá jako andílek. Při pecce This World Selah představuje svou kapelu, která nám ukazuje, co všechno umí. Mě osobně nejvíc zaujal baskytarista, který konkrétně v songu This World hraje riff, který s hlasem Selah dělá z týhle písničky neuvěřitelný hit hodící se do filmů jako je třeba James Bond.

_DSC1622

Selah Sue po celý večer předváděla skvělou show, výborně komunikovala s publikem, kterému často děkovala za to, že přišlo a že je úžasně. A vůbec, viditelně si koncert užívala. Do repertoáru přidala několik nových písní, některé akusticky s kytarou, některé s celou kapelou. Nechyběly její hity jako je například Raggamuffin, Peace of Mind, apod.

 

O kvalitách Selah Sue není pochyb. Ukázala, že si lidi umí bez problému získat, její energie hřála celé Roxy nejen při písničce Fyah Fyah. Pohybovat se umí také skvěle. A co se hlasu týče, nad tím žasne určitě víc lidí. Selah na mě působí tak, že se jí lépe zpívá v nižších polohách. Když ale v jedné z posledních písniček zazpívala tóny kolem C3, úžasem mě až zamrazilo v zádech. Selah je skvělá zpěvačka a také rapperka, která dokáže hudbě dodat šťávu a dostat ze sebe maximum.

 

Selah Sue považuji za jednu z nejlepších zpěvaček a interpretek dnešní doby, která si svou originalitou, upřímností a uměním musí získat snad každého, kdo ji slyší.  Doufejme, že se v Čechách zase brzy objeví. A až tak udělá, být vámi neváhám a koupím vstupenku na její koncert hned, jak se začnou prodávat.

 

foto z akce…