Žižkov Blues 2014 Superguitar’s 16.12. 2014: Luboš Andršt, Joe Karafiát, Underground Blues Session, Matěj Ptaszek a Oskar Petr!
16.12.2014
20.00

zdroj: archiv interpreta_Joe Karafiát

 

V pražském Paláci Akropolis se uskuteční 16.12.2014 další koncert v rámci dlouhodobého projektu Žižkov blues. Vystoupí respektovaná jména kytarové scény jako Luboš Andršt nebo Joe Karafiát.

 

Tentokrát se koncert zaměřuje na kytaristy, kde hlavními hvězdami budou česká legenda bluesové i jazzové kytary Luboš Andršt a progresivní scénu zastupující Joe Karafiát. Při společném vystoupení zde vznikne zvláštní konfrontace dvou kytarových škol, propojení stylů a hudebních uměleckých názorů. Jako doprovodné těleso se o toto propojení postará skupina Underground Blues Session, kde působí s Joem matador české bluesové a rockové školy Jan Martínek a také jeden z mála našich hráčů na “pedal steel“ kytaru David Babka. Úlohu vokalisty přijal, pro tento večer jen pouze bluesový, Oskar Petr.

 

Nedílnou součástí večera bude i vynikající bluesový harmonikář Matěj Ptaszek se svojí skupinou Dobré ráno blues band, kde působí obrovský kytarový talent Vít Kopecký.

 

Nedílnou součástí projektu SUPERGUITAR´S měl být i americký kytarista Dani Robinson, kterému vážné zdravotní problémy znemožnily se koncertu v pražském Paláci Akropolis zúčastnit. Přejme Danimu brzké uzdravení a věřme, že se zapojí do dalších plánovaných koncertů.

 

Vstupenky v předprodeji na pokladně Paláce Akropolis za 190 korun.

                                       

Vystoupí:

Luboš Andršt (například: Framus 5, Energit, L.A. Blues Band )

Joe Karafiát (například: The Plastic People of the Universe , Garage)

Oskar Petr ( například: Marsyas , Jazz Q , Fabrica Atomica )

Underground Blues Session

Matěj Ptaszek&Dobré ráno blues band