Rokytná fest, velká porce muziky v obrázkách!

Dva dny našlapané výbornou hudbou jste mohli zažít v Rokytnici nad Rokytnou o tomto víkendu… I my měli tu možnost být v pátek u toho. A jak to na festivalu vypadalo?

Jestli se návštěvníci Rokytná festu těšili na krásné počasí, museli být spíše zklamaní… Počasí se pokazilo těsně před začátkem festivalu. Ti co i přesto dorazili, nemuseli litovat, jelikož hudbou naplněný páteční večer stál za to. Když nastoupila druhá kapela, Zoči Voči, která na festival zavítala až ze slovenské Nitry, počasí se umoudřilo a v průběhu páteční noci spadlo už jen několik málo kapek. A koho jsme mohli v Rokytnici nad Rokytnou (městys nedaleko Třebíče) slyšet?

Páteční večer vystoupilo celkem šest kapel. Žádnej stres, kapela z Třemošnice, celý festival otevřela v 16:30! Po ní nastoupili již zmiňovaní Zoči Voči. Ti odehráli skvělý set, ve kterém zahráli písně z desky S tebou idem ďalej a nezapomněli ani na novinku v podobě skladby 2012, která ukazuje na přehnanou paniku kolem obávaného dne 21.12.2012, v dubnu také spatřil světlo světa videoklip (více zde)! Ve 20:00 se areálem začaly nést tóny ze známého seriálu Beverli Hills 90210, to když na pódium zavítala čáslavská parta „správňáků“ Civilní Obrana. CO hráli songy ze svých alb Konkurz a [So:wA]?, zazněla novinka Opilá princezna, která předznamenává přípravu nové desky a v neposlední řadě si kluci připravili cover verzi písně Nas ne dogonyat od ruské dvojice Tatu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=w-l_fUIMCCw

Všem jistě známá Vypsaná fiXa roztančila davy něco kolem desáté hodiny. Pogující a skákající davy byly vidět po celém areálu. I toto svědčí o tom, že Vypsaná fiXa patří mezi české jedničky! Kutnohorská kapela Rybičky 48 zahrála jako předposlední. Tato tříčlenná parta si dokázala za dobu své existence vytvořit velkou základnu fanoušků. V loňském roce jste je mohli potkat i u vás společně s kapelou Mandrage, obě kapely jely totiž společné NEBE-PEKLO Tour. Vznikl tak i společný projekt-song Nebepeklo, který na Rokytná Festu také zazněl, i když jen od zpěváka Rybiček 48-Jakuba Ryby. I R48 připravují novou desku a také chystají DVD. Poslední vystoupili Koblížc! Tak trochu „crazy“ kapela ze Šumperka.

I sobotní den patřil známým oblíbeným kapelám, pořadatelé však dali šanci i místním oblíbencům… Jmenovitě pak mpDvojka (Třebíč), Prowizorium (Praha), O5&Radeček (Šumperk), Airfare (Praha), Mňága a Žďorp (Val. Meziříčí), Ready Kirken (Pardubice) a Anytime (SK).

Co dodat na závěr? I menší festival může mít velkou porci kvalitní muziky! Rokytná festu se to tentokrát určitě podařilo… Takže palec nahoru a jedeme dál…