FOTOREPORT: Rokytná Fest 2013!

Festivalová sezóna začala a i naše redakce se na jeden z prvních festivalů tento víkend vydala. Přesněji na Rokytná fest, který se odehrával 24.-25.5. v Rokytnici nad Rokytnou.

 

Rokytná fest patří v široké škále festivalů u nás mezi ty tak zvané „vesnické“ – v 90% se zde objevují obyvatelé místní, nebo ti, kteří bydlí v okolí, na tom ale není vůbec nic špatného. Rokytná fest proběhl poprvé v roce 2009 a od té doby se zde vystřídalo množství malých kapel, ale samozřejmě také kapely velkého formátu jako např. UDG, Mňága a Žďorp, Mandrage, Charlie Straight nebo slovenští Horkýže Slíže a němečtí Green Frog Feet. Ani letos tomu nebylo jinak.

 

Program byl nabitý od začátku až do konce v pátek i v sobotu. Prvním vystupujícím, který vyzkoušel pódium byla mladá kapela Append X. Kluci jsou mladí a jejich hudba ani nenadchla, ani nepohoršila. Horší to bylo s počasím, které se ne a ne umoudřit.

Následovala Civilní obrana z Čáslavi. Koncertní set složený z písní ze třech alb by měl dost možná úspěch, kdyby v areálu bylo více lidí. Až z Karlových Varů přijeli na jih Čech Liwid, jejichž oblíbená barva je, jak jsme poznali, růžová. Začátek vystoupení zahájili v růžových maskách a zahráli písně jako Hrdinové z papíru nebo Blondýna. Zpěvák Jenda je schopný pro fanoušky udělat asi vše, když v průběhu koncertu věnoval své tričko fanynce v přední řadě (podotýkám, že byla opravdu zima).

„My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!“ Ano, dalším vystupujícím a také jedním z headlinerů pátečního večera byla fiXa. Vypsaná. Ta zde vystoupila již v roce 2011 a podle počtu fanoušků pod pódiem bylo jasné, že pozvat ji znovu nebyla chyba. Výborný set, který Vypsaná fiXa předvedla, zkazil maximálně tak 5minutový výpadek produ. I s ním si ale Márdi s kapelou poradili. Zazněly největší hity jako Antidepresivní rybičky, 1982, Štěstí Jimi Dyxona, Dezolát nebo Nina..“Miluju, když ke mně přiletí ta bublina a já si do ní můžu plácnout“ řekl na adresu slečny, která po celou dobu koncertu foukala bubliny z bublifuku, Márdi. Fanoušci ani po 70minutách neměli dost a tak si vykřičeli trojitý přídavek.

I letos nemohl chybět host ze Slovenska. Pár minut po desáté jsme na pódiu přívítali několikanásobného Zlatého Slávika a Absolutního Slávika za rok 2013 na Slovensku, nitranskou kapelu Desmod! Kapela vznikla před 17ti lety, ale pořád jim to šlape jako za mlada. Na hity jako Laviny nebo Som na tebe závislý „pařily“ všechny věkové kategorie, včetně dětí, kteří pro tentokrát nebyly nuceni jít po Večerníčku spát.

Ne moc záviděnihodnou úlohu měla poslední kapela Reewer. Areál se vyprázdnil téměř úplně, až na podnapilé jedince nebo opravdu věrné fanoušky kapely. Ale čekal nás ještě další den!

 

Druhý festivalový den začal po 13.h.kapelou Storm. A upřímně můžu říct, že kdo si přispal a tuto bandu nestihl, o nic nepřišel. Covery písní kapel Imodium, Mandrage nebo Zoči Voči se jim nevedly úplně na výbornou.

Zlepšení přišlo s kapelou El´brkas. Příjemná hudba a chytlavé texty byly po předchozí kapele jako pohlazení na duši. Ještě by to chtělo přelepit páskou pusu basákovi s divnou imagí a bylo by to perfektní. Kluci si koncert užívali na plno, i když areál nebyl vůbec zaplněný.

Pražská kapela Prowizorium také není nováčkem na tomto festivalu. Příjemná klidná hudba této bandy připomínající Tomáše Kluse, Chinaski nebo kapelu Kryštof nikoho neotrávila, ba naopak a konečně se za celé dva dny vyklubalo sluníčko z pod mraků.

Následovaly kapely Bek Ofis, Nebe, No Name a Vernus. Tento ročník se povedl a my přejeme pořadatelům, aby jim příští rok vyšlo i to počasí!

 

fotky z akce…