R-Mosty obnovují tradici benefičních koncertů v Retro Music Hall!
3.11.2013
19.00

3. listopadu 2013 od 19:00 v Retro Music Hall pořádá občanské sdružení R-mosty 4. ročník hudební události, která již tradičně představí poutavý vzorek české hudební scény. V letošním ročníku vystoupí stálice populární i alternativní scény Tata Bojs, lo-fi progressive romský feeling pod diktátem tvrdé rytmiky a retro elektrosmyček Bitumen Beat a projekt mladých hip-hopových talentů z klubu R-mosty United Gipsy Crew (UGC).

 

Výtěžek koncertu je určen na podporu Azylového domu pro matky s dětmi společnosti R-mosty v Mladé Boleslavi a Sociální poradny R-mosty.

 

Azylový dům R-mosty je jedno z mála azylových zařízení pro matky s dětmi v regionu středních Čech. Od roku 2009 je zcela naplněn klientkami ze Středočeského kraje a Prahy a jejich dětmi. I při minimalizovaných nákladech je provoz azylového domu každý rok finančně na hraně. Díky výtěžku z předešlých ročníků festivalu azylový dům stále funguje v nepřetržitém režimu a nabídka jeho služeb se může zvyšovat. Nad rámec základních činností nyní poskytuje startovací byt pro celé rodiny, odlehčovací péči pro předškolní děti nebo asistenci v zaměstnávání i vzdělávání.

 

TATA BOJS – pražská alternativní hudební skupina založená v roce 1988 během studia základní školy na pražské Hanspaulce. Jsou držiteli 4 Zlatých andělů a řady dalších renomovaných ocenění. V letošním roce slaví skupina 25 let existence.

Bitumen Beat – Digi Lo-fi-progressive projev kapely vznikl v roce 2010, je inspirován dějinami jednoho marginalizovaného národa v srdci Evropy a vypráví o jeho tradičních hodnotách a kultuře ve světě bez univerzálního smyslu. Předchůdcem Bitumen Beatu je kapela Terne Čhave.

 

United Gipsy Crew (UGC) – projekt mladých hip-hopových hudebníků z klubu R-Mosty. V roce 2012 se jejich první videoklip dostal do pořadů České televize a dnes jejich klipy na YouTube dosahují desítek tisíc shlédnutí.

 

Místo a čas: 3.11. od 19:00 do brzkých ranních hodin v Retro Music Hall, Náměstí Míru, Praha 2.

Cena na na místě: 200,- Kč

Předprodej za 149,- Kč na e-mailu: richard@r-mosty.cz

 

Děkujeme umělcům, Retru Praha i všem dalším komerčním a mediálním partnerům.