Přeštěnice mají svou festivalou hymnu!
26.6.2015
27.6.2015

K patnáctým narozeninám dostal festival krásný dárek v podobě festivalové hymny Slunce nad Přeštěnicí. Autory pohodové skladby jsou pánové Aleš Uhlíř a Billie Joke ze skupiny Covers for Lovers, kteří ji nahráli a nazpívali společně s dalšími zajímavými hosty jako je zpěvák Pišto (Zakázaný ovoce), Sváťa Šváb (Totální nasazení) nebo výborná zpěvačka Sabina Křováková, kterou mnozí znají jako vítězku talentové soutěže Superstar.      

 

Písnička Slunce nad Přeštěnicí se objeví na festivalovém kompilačním CD a vzniká k ní také oficiální klip, jehož premiéra by se měla uskutečnit začátkem června. Skladba skupiny Covers For Lovers vznikla během poměrně krátké doby ve studiu ForFun RECORDS v Nové Vsi u Kralup.

 Studio1

„Vymyslet a natočit hymnu pro náš oblíbený festival byla výzva. Když se nám ozval Pepa Kašpar z produkce, hned jsme věděli, že do toho chceme jít. Protože do Přeštěnic jezdím téměř pravidelně jako muzikant už několik let, nebylo pro nás zase tak složité napsat písničku, která by odrážela takzvaný genius loci,“ říká spoluautor písně Aleš Uhlíř a dodává: „Takže stačilo vysvětlit našim rodinám a přítelkyním, že nás teď nějakou dobu neuvidí, zavřít se do našeho nahrávacího studia a začít rodit Slunce nad Přeštěnicí. Snad se nám podařilo zachytit tu pohodovou festivalovou atmosféru, která v Přeštěnicích každoročně vládne. Poslechněte, posuďte a doražte do Přeštěnic.  My s Covers tam budeme stoprocentně!“

 

Závěrečný refrén se dotáčel také v milevském studiu Lavadero a kromě výše zmíněných zpěváků v písni zazní hlasy Michala Kupíka Kupce (Ticho de pre Cupé Band), Milana Pali Paluse (Absolutní všechno), Anny Pintové (The Needs), Petra Janedy Janečka (The Despaires), Dárta, Anety Samcové a Josefa Kašpara. Slunce nad Přeštěnicí je už nyní ke slyšení jako lyrics video na YouTube Přeštěnice nebo Covers for Lovers.

Open Air Musicfest Přeštěnice se uskuteční na konci června na tradičním místě nedaleko Milevska. V pátek 26. června vystoupí na festivalu například Chinaski, Wohnout, Jelen, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, E!E a v sobotu 27. června Aneta Langerová, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Jiří Schmitzer nebo Fast Food Orchestra. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program včetně oblíbení soutěžní exhibice bikerů. Novinkou bude festivalový karneval.

 

Vstupenky mohou fanoušci zakoupit online nebo v kamenných předprodejních místech www.milevskem.cz, SazkaTicket, TicketArt, Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream. Od 1. května jsou vstupenky také k dispozici v redakcích Jihočeských týdeníků v Milevsku, Písku, Táboře a Českých Budějovicích. Cena vstupenky je 590 Kč a jednodenní vyjde na na 390 Kč.
 

Slunce nad Přeštěnicí 
(Covers for Lovers a hosté)
Hudba /text: Billie/Aleš
Nahráno, vydal: ForFUN Records 2015 / ForFun Agency 2015

Uprostřed polí, luk, lesů a strání,
už je to tak, každej rok je tu k mání.
Najdeš to hned i bez GPSky.
Hudba tu zní, a je tu fakt hezky!

Máme v Přeštěnicích známé.
Každej rok to dáme MY
a slunce nad hlavou.
Fesťák máme. V Přeštěnicích máme
pole, louky, stráně
a slunce, slunce nad hlavou.

Dneska se slaví, večer nabírá grády.
Muzika baví, nikdo nestojí zády.
Kapely světový – NEJVÍC  ty z Česka.
Párty je jistá prostě bude to pecka!

 

Genius loci kámo, jo tak to sedí.
Kdo nebyl, neví, ale Přeštěnice vědí!
Snídaně v trávě, spolu, netřeba slova.
Stačí jen příslib – ZA ROK DÁME TO ZNOVA!