VISACÍ ZÁMEK – PUNKOVÉ KRÁLOVSTVÍ (2015)

Kapelu Visací zámek netřeba dlouho představovat. A proto půjdeme rovnou k věci. Kapela momentálně vyslala do světa novou, již desátou desku, která nese název Punkové království.

 

Album načne kapela singlem, ke kterému natočila videoklip a ostatně po něm i desku pojmenovala. S nadsázkou a lehkostí skupině vlastní pokračují dál ve svém postoji k světu. Bez kliček a vytáček odmítají vše co je „in a cool“ a jedou si dál svou. Píseň punkové království o tom dost vypovídá. A jak tak poslouchám dál, tak kapela nešetří přímočarostí.

Rezavý fáro, Všechno je fajn, tak to jsou další hity v pořadí. Zaujme především klasická ráznost a neučesanost kytarových riffů, která u takto … no dlouho hrající kapely … překvapí. Hardkór a Veselej, písničky u kterých jsem zbystřil již při prvním tónu. Opět energická a nápaditá záležitost, která si na nic nesnaží hrát, a snad i proto je tak zajímavá.

 

Pro-titetanové sérum, první písnička u které jsem se zamyslel, na jaké desce Visacího zámku jsem ji již slyšel. Nakonec podobnost kytarového riffu byla čistě nezáměrná a text uvedl vše do koleje odpuštěno. Jak se líně přesouvá ručička hodin, plyne deska vesele a energicky dále a dostáváme se do půlky alba. A pro Vás mám jedinou informaci o druhé půlce desky…

 

Pusťte si jí, protože Visací zámek se nečte. Ten se poslouchá. A vy se o to přeci nenecháte připravit. Texty na hraně s vůní protestu a příchutí dekadence. Nápady a energie na rozdávání. O nic Vás kapela od předchozích let neobere a troufám si říct, že naopak přidává…. Visací zámek si svou deskou vydobyl své punkové království!