Na slovo s The Unholy Preachers aneb speciál k LETNÍ Žižkovské noci 2014

A máme tu druhý medailonek k letnímu pokračování Žižkovské noci! Opět jsme o slovo požádali jednoho z headlinerů, tentokrát jsme však oslovili kapelu, která pochází z našich luhů a hájů – pražskou punk-rock’n’rollovou formaci The Unholy Preachers. Jejich jménem odpovídal frontman David.

 

V roce 2012 jste vydali album Troublemakers, loni jste k němu přidali ještě videoklip ke stejnojmenné písni. Plánujete už novou desku?

Na nový desce už se pracuje, většina skladeb je dokonce hotová, některý už pěkně dlouho, takže je hrajeme i na koncertech. Nová deska by měla vyjít jako trilogie rozdělená do tří sedmipalcových EP, na každým po čtyřech věcech. Ještě dolaďujeme koncepci. Nahrávat bysme chtěli začít na konci srpna. Produkovat by to měl opět Krlesh z Queens of Everything, který s námi dělal i naší první desku. První sedmipalec bysme rádi do světa vypustili v listopadu.

 

Nedávno jste společně s The Fialky a The Prague Conspiracy objížděli republiku v rámci Mighty tour. Jak se celá koncertní šňůra vydařila?

To turné bylo super. S návštěvností to bylo jak kdy, ale my si to užívali pokaždý. S oběma kapelama jsme měli už před tím turné velmi přátelský vztahy, takže to bylo fakt příjemný a pokaždý solidní večírek.

 

 

Za sebou máte už i několik zahraničních výletů, například Švýcarsko nebo Belgii. Na jakou zem si brousíte zuby teď?

V létě máme hrát na Wunstock festivalu v Německu. Zatím jsme v Německu, ačkoliv je to výrazně blíž než Belgie nebo Švýcarsko, hráli jen jednou. Na podzim nebo v zimě bysme tam snad ještě nějaký koncerty měli mít společně s česko-německou kapelou Wayward Caines. Hlavně doufáme, že vyjde klub Wild At Heart v Berlíně. Wayward Caines jsou fakt skvělí. S nima bysme měli hrát pár koncertů taky v Čechách a možná zahrajou i na křtu našeho prvního EP v listopadu.

 

V pátek se 21:00 představíte v rámci LETNÍ Žižkovské noci na Zahrádkách Žižkov. Jak bys navnadil fanoušky na váš koncert?

Třeba na nový písničky, který představíme. Každopádně bych rád navnadil i ty, kteří zatím našimi fanoušky nejsou. Určitě si nás nenechte ujít, jak už náš název napovídá, bude to velký duchovní zážitek, vylepšení vaší karmy zhlédnutím našeho vystoupení je zaručeno. Zakoupením našich triček s novým motivem a nebo  naší desky jste už jen krůček od dosažení nirvány.

 

Odkazy: 

Bandzone

FB stránky The Unholy Preachers

FB událost Letní ŽN 2014