Na slovo se SKYWALKER aneb speciál k Žižkovské noci 2014!

zdroj: archiv kapely_promo

 

Už 15. března se uskuteční třetí ročník unikátního multižánrového festivalu Žižkovská noc. My na tomto největším zimním festivalu samozřejmě nebudeme chybět a v rámci mediální podpory této akce vám přineseme hned několik speciálních rozhovorů!

 

Jako druzí byli vyzpovídáni Pražáci Skywalker! Ti byli na sklonku roku oslabeni odchodem dlouholetého parťáka Pavla, neb změna je život a do kapely přišel Petr a s ním v současné době křižují Evropu. Celkem 9 zemí, 17 dní a 15 koncertů. Velkolepé zakončení nás čeká právě na Žižkovské noci.

Skywalker budou jednou z hlavních hvězd na pódiu v klubu Storm! Na naše otázky odpověděl Jan Kučera zpěvák kapely.

 

Dalo by se říct, že jste na Žižkovské noci jako doma, letos už poněkolikáté. Co vás na téhle akci tolik přitahuje a na co se těšíte?

Myslím, že je to unikátní projekt, nemůžu ani uvěřit, kam se ten projekt za těch několik let dostal. My jsme velcí fandové multižánrovosti a spojování lidí skrz hudbu. ŽN je prostě piedestal takovejch snah, a tak se fakt rádi vracíme právě tam.

 

Vaše kapela rozjíždí turné s názvem FRIENDS EUROPEAN TOUR 2014, které zakončíte právě na Žižkovské noci. Jste na tour připraveni, kam se těšíte nejvíce?

Jestli jsme připraveni, se prokáže, teprve až se akce rozběhne. Ale v čele s Katkou a její Full Heart Agency jsme pro věc udělali maximum, takže věříme, že to bude fajn. Jelikož ve většině měst hrajeme poprvé, nelze říct, kam se těšíme nejvíc. Noc bude doufám parádní, ale těším se prostě do Evropy všude.

 

Nemůžu si odpustit otázku. Odkud se vzal název SKYWALKER a jestli to má něco společného s Lukem z hvězdných válek?

Popravdě je to spíš odkaz na Anakina. Ale fakt je jenom odkaz na Star Wars, to slovo se nám libí, a tak jsme se rozhodli, že to bude jméno naší kapely.

 

Když to bude finále vašeho turné, máte pro fanoušky připravené něco speciálního?

Náš set na ŽN se odvine asi i podle toho, kolik energie nám zbyde. Ale my máme ve zvyku hrát vždycky na maximum, užít si to a udělat show i pro všechny, kdo se na nás přijdou podívat. Můžete se těšit na několik nových věcí z CD, který natáčíme, ale i na starší pecky. Věříme, že to bude masakr.