Maďarští Nikson vydávají dvojjazyčné EP a hledají bubeníka

foto: archiv_Nikson

 

Zatímco si spousta kapel užívá letní festivalové pohody, maďarské punk-rockové seskupení Nikson zažívá léto plné dřiny a změn. Ale začněme pěkně po pořádku.

 

Tato čtyřčlenná skupina pochází z maďarského Győru a po evropské scéně se prohání od roku 2005. Za tu dobu si stihla zahrát téměř po celém kontinentu (např. v Belgii, Německu, na Ukrajině a samozřejmě také u nás – naposledy na jaře tohoto roku ve Strakonicích a ve Strašicích) a vydat dvě CD (So Far From Home/2008, Preachers Go To Hell/2010).

V letošním roce ale kapela musela řešit zásadní problém. Jejich domácí scéna totiž upřednostňuje interprety zpívající v maďarštině. Díky tomuto rozporu paradoxně vznikl velmi zajímavý projekt – dvojjazyčné EP New Chapter/Következő Fejezet. Jedná se v podstatě o 2×4 skladby, které jsou nazpívány nejprve anglicky a následně také jejich mateřskou řečí.

 

Název tohoto EP, které Nikson poskytli zdarma ke stažení, zároveň vypovídá o dalším pokračování kapely, kvůli časovému vytížení ji totiž opouští bubeník Dániel Kiss. Zbývající tři členové se proto pustili do hledání nové posily, která by zacelila vzniklou mezeru a odstartovala tak „novou kapitolu“ . Pokud byste měli zájem stát se jejich členem, neváhejte navštívit jejich FB stránku a kontaktovat je:)!

 

Seznam skladeb EP New Chapter/Következő Fejezet:

1. Can’t Runaway/Ne Fuss El

2. Wake Me/Ébressz Fel

3. This Is For The Broken/Mélyre Húz

4. Don’t Give It Up/Visz Az Út

 

Odkazy ke stažení:

http://soundcloud.com/rockinform/sets/nikson-next-chapter-ep

http://niksonrocks.com/next_chapter/nikson-next_chapter-2012.zip

 

Oficiální web kapely: http://niksonrocks.com/

Oficiální FB kapely: http://www.facebook.com/niksonrocks