Dvacátý ročník festivalu Benátská Noc splnil očekávání!

Dvacátý ročník festivalu Benátská Noc splnil očekávání fanoušků! Do nového areálu Vesec, kam byl festival přesunut z Malé Skály, přijely desítky tisíc diváků. Lineup byl totiž nabitý k prasknutí!

 

Festival začal již ve čtvrtek 26.7., kdy se konal tzv. Slovenský večer. Vesec tuto noc patřil pouze slovenským kapelám. Návštěvníky před oficiálním začátkem festivalu, který začínal den poté, „rozehřály“ na 2 menších stagích kapely jako Horkýže Slíže, No Name, zpěvačka Kristina, Tublatanka nebo screamo-rockeři The Paranoid.

 

Pátek byl bezchybným dnem. Sluníčko svítilo, návštěvníci si užívali kvalitní hudby a čekali na hlavní hvězdu 20.ročníku BN. V pátek, 27.7. vystoupil headliner Bryan Adams. Zazněly jeho největší hity včetně Summer of 69 nebo Everything I do I do. Bryanovo vystoupení bylo plné energie, svůj téměř dvouhodinový set oživil tím, že si z publika vybral jednu z fanynek, která si s ním před očima tisíců diváku zazpívala píseň When your gone! V pátek se na 5 podiích vystřídala spousta kapel, včetně oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavici nebo kapely Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem!

 

Sobota 28.7. byla nejnavštěvovanějším dnem celé Benátské Noc. Na sobotní program zavítalo 24000 lidí, což je velice krásné číslo. Největším lákadlem tohoto dne byla bezpochyby jedna z nejoblíbenějších, ne-li nejoblíbenější česká kapela-Kabát. Diváci si mohli užít výběr toho nejlepšího, co kdy Kabáti nahráli (kromě nejkratší písničky v historii kapely – Králíci). Hity jako Dole v dole, Moderní děvče, Na sever nebo Pohoda si zpívali všichni přítomní i přes to, že celý koncertní set Kabátů propršelo.

Po Kabátech následoval další ze zahraničních hostů a to kapela Sunrise Avenue z Finska, která v Praze vystoupila již na jaře tohoto roku. Podle slov zpěváka se na Benátskou noc velice těšili a náležitě si i vystoupení užili. Nechyběl samozřejmě ani největší hit Hollywood Hills. Koncert byl zakončený impozantním ohňostrojem nad 2 hlavními pódii. V sobotu dále vystoupili také Chinaski nebo zpěvačka Anna K.

 

Nedělní program byl ve znamení zpěváků. Největší úspěch zaručeně sklidil písničkář Tomáš Klus! Jeho písně a také improvizace na pódiu nemá konkurenci. Po jeho vystoupení si spousta fanoušků přišla na oficiální autogramiádu pro podpis, jelikož Tomáš nechtěl nikoho zklamat, podepisoval se asi 2 hodiny.

Posledním vystupujícím na Benátské Noci a také headliner nedělního večera byl zpěvák Daniel Landa (který na festivalech nevystupujeme, gratulujeme tedy Benátské Noci, že zrovna zde udělal výjimku). Spoustu písní Daniel věnoval svým, tragicky zesnulým, kamarádům z motokrosu. Mimo oficiálních security, kteří byli k dispozici měl během svého vystoupení další 4 bodyguardy. Nechyběly také ohňové a mlhové efekty. V kapele Daniela Landy vystupují známé tváře, za bicíma jste si mohli všimnout Marka Žežulky z kapely Divokej Bill, s vokály vypomáhá Tomáš Savka.

 

Pokud zrovna nehrála vaše oblíbená kapely, mohli jste v areálu využít spousty doprovodných programů. Pití a občerstvení byl dostatek, sport také nechyběl, pro návštěvníky byla připravena bowlingová dráha, pokud jste si chtěli odpočinout mohli jste využít relax zónu Jacka Danielse s fotbálky nebo pohodlnými kruhovými sedačkami. Ovšem „vítězem“ o nejlepší relax zónu vyhrává Semtex. Ten pro návštěvníky připravil spousty soutěží, ale také v areálu vybudoval bazén! Ten se opravdu hodil!

 

20.ročník festivalu Benátská Noc bych shrnula jako velice povedený, nejen proto, že vystoupili všichni headlineři, kteří byli slíbeni!Těšíme se na příští ročník!

 

Fotky z akce..