Loco Loco na nové desce spojili síly nejen s Dog Eat Dog

Druhá řadová deska pražské ragga rock hop screamo kapely Loco Loco je na světě! Je to posun? Zvukově určitě, v textem chtějí možná o něco více klást důraz na sociální témata, jako v novém singlu Naše Generace X, nebo Mediální. Hudebně se kapela nezměnila, a drží se v nastavených kolejích. Snaží se jen v nových skladbách člověka více rozhoupat!

 

Na desce se pracovalo průběžně 2 roky. „Vydáváme každý čtvrtrok 2-3 singly. Z každé desky natočíme zhruba po pěti klipech, protože si myslím, že se v tyhle době na hudbu vice „kouká“ než se jen poslouchá. Navíc s videoklipem se vytvoří i mini příběh, který dá člověku více.“

Deska se natáčela stejně jako minulá Zvedni prdel ve více studiích. „Dávala se dohromady po střípkách. Je doslova složená z mnoha hostů, všichni jsou z klubové scény „topky“. Status Praesents, Dj Friky, Dr. Kary, nebo Mário Bihári, a jeden host zahraniční, zpěvák John Connor z Dog Eat Dog. Pro tyto hosty vždy připravíme ideální podmínky, aby se jim pracovalo ve studiu co nejlépe.“ Pro Skladbu Fakoff Na Koff dokonce vymysleli hudbu kapela Status Praesents, zpěvy potom přinesli Loco Loco.

Většinu skladeb textuje kapela ve spolupráci s Radekek Žantowským, zpěvákem kapely Jaksi Taksi.

Zvuk desky Kdo je víc je o hodně jiný než u první desky Zvedni prdel. „Všechny skladby jsme nechali z mixovat a zmasterovat na Slovensku Jaroslavem Lukáčem ve studiu Negative Tunes. Člověka, který má moderní ucho a který za poslední 2 roky zpracoval desky mnoha českých kapel, jako například Dymytry, UDG nebo Stroy. Z jeho „dílny“ se zvuk kapel začíná přibližovat až rovnat nahrávkám ze zahraničí.“

 

Skladby na desce Kdo je víc, jsou textově pojaté ve stejném duchu jako na minule desce tedy “Sex, drogy a Rocknroll“, v poslení dekádě tvorby, ale zkusili i trochu vážnější témata a to problematiku médií a jejich roli ve společnosti ve skladbě Mediální a sociálně laděnou skladbu Další Generace X. Nový singl Další Generace X k poslechu na profilu Bandzone.

 

www.locoloco.cz