Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze s novým albem
6.5.2020

Joe Satriani zveřejnil první část svého nadcházejícího turné, ve kterém opět nezapomněl na Prahu. Celosvětově proslulý kytarový virtuóz vystoupí 6.května v Kongresovém centru Praha.

 

“The Shapeshifting Tour” vypukne 15.dubna v Německu a do června bylo zatím ohlášeno na čtyřicet měst napříč celou Evropou. Satrianiho budou tentokrát doprovázet bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), baskytarista Bryan Beller (Aristocrats) a klávesista Rai Thistlethwayte (Thirsty Merc). Koncertní program nabídne kytaristovy dnes již klasické skladby jako “Surfing With The Alien”, “Cherry Blossoms”, “Always With Me, Always With You” nebo ”Flying In A Blue Dream” i několik ukázek z jeho nového studiového alba, které vyjde v dubnu.

 

Joe Satriani vystupoval v uplynulých dvaceti letech po celém světě nejen sólově, ale také jako zakladatel a vůdčí osobnost proslulé kytarové trojky G3, kterou si prošla taková esa jako Steve Vai, Eric Johnson, Robert Fripp, John Petrucci nebo Uli Jon Roth.

 

„Myslím, že je to chemií, která mezi těmito výbornými kytaristy na pódiu panuje,“ vysvětluje Joe Satriani úspěch G3, která pravidelně vyprodává haly po celém světě. „Koncerty G3 jsou zábavné, nepředvídatelné, divoké… nabízí vše, co od show můžete očekávat,“ dodává kytarista, který za svoji kariéru prodal více než 10 miliónů nahrávek, získal dvě platinové a čtyři zlaté desky a patnáckrát byl nominován na Grammy.

Spolu se zakladatelem Van Halen Sammym Hagarem a basistou Michaelem Anthonym a bubeníkem Red Hot Chili Peppers Chadem Smithem založil také boční projekt Chickenfoot, jehož debut byl oceněn zlatou deskou a druhé album startovalo v prodejní hitparádě na 9.místě.

 

Od vydání desky “What Happens Next” (2017) byl Satriani na turné s G3 Guitar Extravaganza, na které navázal neméně úspěšným Experience Hendrix US tour. Jeho diskografie se zatím naposledy rozrostla o nahrávku “Squares” – kolekci dříve nevydaných skladeb stejnojmenné kapely, ve které Satriani působil zkraje jeho hudební kariéry. Své příznivce kytarista slíbil také potěšit vydáním reedice jeho nejúspěšněšího alba z roku 1987 – Surfing With The Alien, které bude uvedeno na trh s novým obalem a bonusovým discem.

 

Vstupenky na květnový koncert Joe Satrianiho v Kongresovém centru Praha budou v prodeji v síti Ticketportal. Od 12.listopadu budou k dispozici v přednostním nákupu na idnes.cz a od 14.listopadu od 11 hodin si jej budou moci zakoupit všichni na ticketportal.cz