LITERATURA: Iva Frühlingová polila Showbyznys šampaňským!

Milovníci zákulisních příběhů slavných si zas jednou přijdou na své. Rodačka z Litvínova, Iva Frühlingová, která svým zjevem a hlasem těší nejen Čechy, ale i Francouzy, dnes v pražském hotelu Radisson pokřtila svou již druhou knihu, tentokrát s názvem Příběhy ze showbyznysu.

Na účastníky akce čekaly kromě krásné Ivy dvě velké lahůdky. Se slavnostním boucháním šampaňského jí nepomáhal nikdo menší, než sám Karel Gott. Dorazil také francouzský herec Pierre Richard (znáte ho třeba z filmu Velký blondýn s černou botou), který s Ivou před nějakým časem nazpíval duet.

Právě o něm a o mnoha dalších hvězdách se v knize dočtete. I když se na první pohled může zdát, že se jedná o publikaci, kterou se pohasínající a stárnoucí hvězda snaží upozornit, že je ještě mezi námi, nenechte se mýlit. Nevyleze z toho další příběh o tom, jak je to vlastně všechno hrozné, a že vůbec nikdo, kdo má všech pět pohromadě, se nemůže dobrovolně vrhat do náruče paní Slávy. Iva totiž není ani stárnoucí, ani pohasínající hvězda a spíše než zahořklou kritiku nabízí čtenářům úsměvné zážitky a příběhy své a svých kolegů z České republiky i z Francie. Poskytuje nám pohled na reálné lidi z masa a kostí a i když uznává, že život celebrity často provází těžké prohry, vyvažují je ta nejsladší vítězství a ty nejpříjemnější pocity.

A to je přesně to, co chceme číst. I božský Kája prohlásil, že se na knihu moc těší. „Hned si jí přečtu, hned, jak teď pojedu tramvají domů,“ žertoval během tiskové konference a obdivoval se Ivě za její úspěch ve Francii. Zároveň litoval, že on takové štěstí neměl, v tom ho ale zarazil Richard a řekl mu, že ještě není pozdě. „Pověsím na hřebík hereckou kariéru a nazpíváme spolu duet, a kdo ví, třeba z toho bude hit,“ smál se Richard a Gott s šibalským úsměvem krčil rameny.

K nové knize přišly Ivě pogratulovat i další osobnosti. Zahlédla jsem Martu Jandovou, finalisty superstar Jana Bendiga a Moniku Bagárovou, a také herečku Miluši Bittnerovou.

Příběhy ze showbyznysu budou v knihkupectvích k dostání do konce týdne a doufám, že se jim povede dobře, Iva jako spisovatelka totiž není vůbec k zahození. Její prvotina, Příběhy modelek, vyšla před třemi lety a byla takovým trochu odstrašujícím průvodcem pro začínající modelky a jejich rodiče. Iva se nijak netají tím, že píše od malička a tuhle činnost zbožňuje, není proto vyloučeno, že se ze zpěvačky stane spisovatelka na plný úvazek a my se brzo dočkáme dalšího počinu.