VÝUKA: Iva Frühlingová spouští projekt ŠKOLA SHOWBYZNYSU!

Modelka, zpěvačka a spisovatelka Iva Frühlingová se rozhodla podpořit budoucí celebryty. Přišla se zajímavým nápadem jak pomoci dětem, kteří se chtějí jednou pohybovat v záři reflektorů a objektivů paparazzi. Založila tedy projekt Škola Showbyznysu kde společně se známími osobnostmy a s talenty současné doby bude vyučovat snad všem odvětvím Showbyznysu. Za Ivou stojí celá řada jmen v čele s Martou Jandovou, Vojtou Kotkem, Klárou Vytiskovou, Tatianou Vilhemovou a spoustou dalších. 

Kurzy, které jsou určeny pro děti od 11 do 14 let budou probíhat vždy o víkendu v luxusním hotelu Radisson. Program je připraven i pro rodiče dětí.

Na nejtalentovanější děti čekají smlouvy s castingovými a modelingovými agenturami po celém světě a tak kurz neskončí pouze vystavením certifikátu.  Hlavní záměr je popsat dětem nástrahy showbyznysu a ukázat jim, že ne vše jde v životě tak hladce.

 

 Iva Fruhlingová : „Přemýšlela jsem nad tím, kolik dětí chce v dnešní době být hvězdou. Přejí si „být vidět“ a tak se pouští do různých televizních soutěží nebo si hledají jiné cesty, jak vyniknout. Ovšem když se dostanou do leckdy krutého světa, který je nazýván showbyznysem, tak jejich sny a představy narazí na tvrdou realitu. Zjistí, že není všechno tak, jak si představovali a snaží se vše pochopit formou „chybami se člověk učí“. Jenže kde se mají na tento umělecký svět připravit? Ani oni a ani jejich rodiče si nikde nepřečtou realitu těchto profesí a v televizi často vídají jen pozlátko, čili vrchol ledovce.“

 

Pro takové děti jsme tedy společně s agenturou Czech production vytvořili takzvanou Školu Showbyznysu, a to formou víkendových kurzů, kde jim předají cenné informace VIP osobnosti, u kterých cítíme, že dokáží velmi upřímnou formou tento umělecký svět dětem přiblížit.

 

Víkendy se konají v prestižním hotelu Radisson, ve Štěpánské ulici, v Praze. Děti se od známých osobností učí zpěvu, herectví, moderaci, modelingu atd., užijí si příjemný, netradiční víkend, zatímco jejich rodiče zdarma relaxují v hotelovém wellness centru. Děti následně obdrží i několik fotografií od profesionálních fotografů a také dárečky od našich sponzorů (Dermacol, Fotolab, Urbanlux).

 

Úspěšným absolventům kurzu můžeme zprostředkovat kontakty na castingové a modelingové agentury nejen v Praze, ale i jinde ve světě. Cesta zúčastněných tak nemusí končit pouze prestižním víkendovým kurzem v Praze, ale dle uvážení rodičů a především dispozic dítěte může pokračovat dále.

 

Já uvítám děti i s rodiči hned první hodinou, kde jim také povyprávím o tom, že například není třeba dávat velké peníze za book pro modelky, nebo že nepotřebují být lovci certifikátů, které vám zde příliš nepomohou, nebo že je dobré malé děti na natáčení, či focení doprovázet atd… cenné informace jsou totiž často mnohem důležitější, než si myslíme…

 

Protože si přejeme, aby šanci dostali i děti, které si z finančních důvodů nemohou takový kurz dovolit, spojili jsme naše síly s nadačním fondem topmodelky Pavlíny Němcové a pracujeme na obdobných víkendech také pro děti z dětských domovů.

 

Kurzy jsou zatím pro děti mezi 11 až 14 let. Kapacita kurzu je omezená na 15 dětí max. První kurz se koná již 2. a 3. června 2012, ovšem ihned po letních prázdninách opět pokračujeme…

Webové stránky školy jsou www.skolashowbyznysu.