IMODIUM poctí Nirvanu a točí hudební dokument – Speciální koncert v Paláci Akropolis 10. listopadu!
10.11.2011
15.00

V září letošního roku uplynulo dvacet let od vydání nejslavnější grungeové desky, nahrávky americké skupiny Nirvana Nevermind. Tu si v těchto dnech připomínají muzikanti na celém světě, a nyní se k nim plnohodnotně přidá i skupina Imodium.

 

10. listopadu se představí v pražském Paláci Akropolis. Při koncertu, jehož základ bude tvořit repertoár ze tří řadových alb Imodia, připomene i několik skladeb z Nevermind. Na pódiu ji při tom doprovodí další muzikanti, kteří mají k americké kapele vztah. Jako hosté se na něm objeví členové The Switch, Kurtizány z 25. avenue, Mandrage, The Pooh nebo Rattle Bucket.

 

„Teprve když jsme s Thomem jako čtrnáctiletí objevili u mojí ségry kazetu s nahým dítětem plovoucím pod hladinou a poslechli si ji, daly se věci do pohybu. Založili jsme kapelu!“ připomíná zásadni vliv Nirvany na Imodium bubeník Kárl.
„Koncertem v Akropoli se přesunu o dobrých deset let zpátky. Do doby, kdy jsme měli plnou hlavu bláznivých představ o tom, jak bude naše kapela podobně hlučná, jak možná taky budeme mít velký koncert a jak si někdo koupí naši desku, až nějakou natočíme. Sem tam se z toho něco splnilo,“ dodává s úsměvem Thom.
„Bylo super zjistit, pro kolik dalších muzikantů je tvorba Nirvany dodnes inspirací. Jsem rád, že s námi ten večer vystoupí,“ řekl kytarista Daniel.

 

Během koncertu se budou natáčet další sekvence koncertního dokumentu, který momentálně vzniká. Premiéru by měl mít v prosinci letošního roku.

Večer odstartují opavští Kofe-in.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v pokladně Paláce Akropolis nebo v síti Ticketpro.

 

Více na: http://www.imodiumband.cz/