LOLA BĚŽÍ  v Paláci Akropolis!
27.10.2013
10.00
10.00
10.00
10.00

foto: promo_Lola Běží

 

Tři videoklipy, dvě EP, vítězství v hudebních soutěžích a především účast na prestižních hudebních festivalech. Lola běží se opravdu rozběhla závratnou rychlostí a kapela za dva roky existence zvládla to, oč se jiné bandy snaží i 5 let.

 

Lola běží, mladá česká kytarovka, vysílá do světa vlaštovku v podobě EP Lalala, které pokřtí v neděli 27. října 2013 v pražském Paláci Akropolis. Zároveň zde představí i nový videoklip k singlu Lola.

 

EP Lalala, které je již druhé v pořadí, nabídne osm songů. Ty si kapela sama natočila a zprodukovala. Lola běží na křtu navíc v premiéře promítne svůj zbrusu nový videoklip k singlu Lola, jehož natočení se ujal Mirek Očovský. „Mirek nám ukazoval nějaké svoje fotky a krátká videa, která dělal, a nám se to moc líbilo, tak jsme si půjčili kameru i s kameramanem. No a na výsledek se přijďte mrknout do Akropole!“ lákají členové kapely na křest.

Na koncertě vystoupí několik hudebních hostů, kteří mají k Lole blízko. Jako kmotra kluci oslovili bubeníka Jugiho (UDG).

 

Lola Běží – Holka

 

Na album si ale fanoušci ještě budou muset počkat. „Myslíme, že ještě není ta správná chvíle točit album. I když u našeho kapelovýho notebooku trávíme dost času nad nahrávkami, nepřišel ještě ten správnej impuls, možná v podobě někoho, kdo by s náma album natočil. I když to máme v hlavě naprosto srovnaný a víme, jak a co chceme dělat, album zatím nevydáme,” říká skupina.

 

Lola běží vznikla v roce 2012 z mimo pražských kluků, kteří se usadili v Praze a začali dělat společnou věc – kapelu, se kterou se potloukají po českých a slovenských klubech, festivalech a vlastně úplně všude. Lola je jednou z kapel, která si chce své fanoušky “vyjezdit” a osobně poznat na koncertech. Jak kluci z Loly říkají: “Koncerty a živý hraní je vlastně to, co nás nejvíc baví, a je to vlastně důvod, proč hudbu společně děláme.

 

Po křtu Lolu čeká podzimní a zimní turné, během něhož se na pódiích potkají se známými českými kapelami, jako jsou Wohnout, Imodium nebo UDG.