HVĚZDOU NOVÉHO KLIPU XINDLA X JE ŠARMANTNÍ MAFIÁN VIKTOR PREISS

V 30. letech sváděla policie tvrdý boj s pašeráky alkoholu. Uplynulo pár desítek let a vše je trochu jinak… Těmito slovy nezačíná nový hollywoodský remake o jednom z nejznámějších gangsterů všech dob, ale videoklip Xindla X k aktuálnímu singlu Nejlepší kuchař. Ten svým hvězdným hereckým obsazením a velkolepou výpravou filmové dílo připomíná.

 

Žádné domácí video natočené za jedno odpoledne, ale nejmodernější technologie, profesionální štáb a hvězdné obsazení! Xindl X natočil ke svému aktuálnímu singlu Nejlepší kuchař videoklip, za který by se nemusela stydět ani zahraniční produkce! „Snažíme se jít vždy tak nějak proti proudu a zrovna u Xindla X je vidět, že se nám to vyplácí. Jak lépe dát vědět o novém singlu než zajímavým a poutavým videem? Xindlovy klipy jsou pro nás dlouhodobým závazkem, jak dodržet už Andělem vysoko nastavenou laťku,“vysvětluje Lukáš Rychtařík, majitel vydavatelství Championship Music, které novodobého písničkáře zastupuje.

A nebyl by to provokatér Xindl X, aby si příběh z gangsterského prostředí neodvyprávěl po svém. Prohibice je místo na pálenku vyhlášena na nealko a v ilegálním doupěti to vypadá jako v luxusním baru, který řídí šarmantní mafiánský boss Viktor Preiss. „Nápad na klip odkazuje na český hospody, kde hned jak člověk přijde, postaví před něj pivo, a když si objedná něco jinýho, tak se tváří divně a říkají, že nejsou čajovna. Tak mi to skoro přišlo, že se tu hlásí, kdo nechlastá, není Čech. Od toho už byl jenom krůček vymyslet klip z prostředí, kde je zakázaný nealko a naopak ho tam musí pašovat pašeráci. Ten klip jsme samozřejmě vymysleli, kde jinde než s kamarády v hospodě – u toho piva,“říká pobaveně Xindl X, který je spoluautorem námětu a v klipu si zahrál barového zpěváka po boku Michala Dlouhého, Jana Dolanského nebo již zmiňovaného Viktora Preisse.„Potěšilo mě s jakou ochotou a nadšením herci k projektu přistoupili a nechtěli mě lynčovat, ani když jsem je různě trápil. Honza Dolanský skákal opakovaně po hlavě do popelnice, Michala Dlouhého jsem dlouze máčel ve studené vaně a Jakub Žáček sebou vstřícně mlátil o zem. Viktor Preiss pro změnu roztleskal štáb hned při první klapce,“dodává režisér a scénárista Jakub Sommer. Ten vedle mužských hereckých hvězd obsadil pohledné a neméně talentované protějšky Janu Pidrmanovou a Janu Strykovou. Aspoň jedno gangsterské klišé tak zůstalo zachováno – k nebezpečným mafiánům neodmyslitelně patří krásné ženy. Kolik dalších jich během pětiminutového příběhu vzalo za své, co je tajnou zbraní Jana Dolanského, s kým si Michal Dlouhý užívá vanu plnou bublinek a jaký je Viktor Preiss tanečník, uvidíte 8. listopadu premiérově na Stream.cz.

 

Videoklip:

httpv://www.youtube.com/watch?v=mGWzgIg-AXY&feature=channel_video_title

XINDL X – NEJLEPŠÍ KUCHAŘ (z alba Praxe relativity, Championship Music 2010)

hudba a text: Ondřej Ládek

hrají: Viktor Preiss, Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Jana Pidrmanová, Jakub Žáček, Xindl X, Jana Stryková, Ondřej Gabriel, a další…

scénář & režie: Jakub Sommer
námět: Ondřej Ládek, Jakub König, Ondřej Zátka
producent: Jirka Ptáček, Bistro Films
kamera: Viktor Smutný
produkce: Zuzana Mesticová
architekt: Béda Dvořák
střih: Emil Pawinger
kostýmní výtvarnice: Klára Potůčková
masky: Kristýna Rýdlová
zvuk: Petr Neubauer, Dalibor Cidlinský jr., Ludvík Bohadlo
asistent režie: Viktor Mára
světla: Láďa Marek
postprodukce: UPP