COLDPLAY zlomili rekord digitální éry!

Skupina COLDPLAY si připsala rekord v počtu stažení. Album Mylo Xyloto, které vyšlo minulý týden, překonalo britský rekord v počtu stažení za jeden týden. Během prvních sedmi dnů si desku v obchodech s digitální hudbou pořídilo 83.000 zájemců, Coldplay se tak jako první interpret v historii dostali přes hranici osmdesáti tisíc downloadů. Pomyslný žebříček dosud vedli Také That (79.800) před Adele (76.000) a Lady Gaga (57.000).

 

Album se jistě brzy dostane i mezi historicky nejstahovanější nahrávky, kterým vévodí deska 21 od Adele s celkovým počtem 664.000 oficiálních downloadů.

 

Také v Čechách patří Mylo Xyloto na portálu iTunes k nejžádanějším nahrávkám. Deska vede žebříček nejstahovanějších alb právě před Adele, zájem je i o předchozí desky Coldplay. Například album Viva La Vida… je v době, kdy vznikají tyto řádky, na pátém místě.

 

První celková čísla potvrzují předpokládaný zájem fanoušků. V Anglii, kde už existují oficiální výsledky, se prodalo skoro 210 tisíc kopií, což Coldplay vyneslo na vrchol prodejní hitparády. V Čechách skupina startuje na druhém místě…