Helloween v Praze – tříhodinovka plná největších hitů

Další zastávkou světového turné kapely Helloween byla Praha. Přestože jsme si museli na jinak dochvilné Němce počkat, celý koncert za to stál.

 

Hned na úvod zahráli téměř patnáctiminutovou vypalovačku Helloween, po které následovala další Dr.Stein, doprovázená malovanou grafikou na velkoplošných obrazovkách. Dýňové omalovánky běžely po celou dobu koncertu, přičemž krátké ilustrované skeče vyplňovaly pauzy mezi songy.

 

 

Spojení Michaela Kiskeho a Andyho Derise se ukázalo jako velmi dobrá volba. Ne každý comeback je povedený, ale tady to opravdu nebylo na škodu. I když zub času Kiskemu ohlodal všechny vlasy, na jeho hlasivkách se podepsal mnohem menší měrou a téměř vyrovnaně sekundoval současnému zpěvákovi Derisovi. Ke konci sice byla drobná únava znatelná, ale nebylo to nic zásadního, co by rozbouralo jeho velmi dobrý pěvecký výkon.

 

Přibližně po hodině zběsilého tempa následovalo uklidnění s baladou A Tale that wasn´t right, ve které oba zpěváci předvedli ve dvojhlase svoje pravé metalové feelingy. Ještě pár klidných tónů a pak už tempo koncertu zase graduje směrem vzhůru.

 

Helloweeni samozřejmě nezapomněli připomenout svého zesnulého kolegu, bývalého bubeníka Ingo Schwichtenberga. Věnovali mu vzpomínku díky dobovým záběrům s bubenickým sólem, do kterého se živě připojil současný bicmen Daniel Löble.

 

 

Celý koncert byl založený hlavně na hitech z 80.let, ale kapela neopomněla do svého setlistu zařadit ani novější songy. Z hitů, které jsme slyšeli jmenuji např. Perfect Gentleman ( ve které si Andy vzal na hlavu cylindr, do ruky hůlku a spolu s Kiskem odzpívali song na barových židlích), If I could fly nebo Are you Metal, ve které si na své přišli všichni, kdo si chtěli s Derisem zahrát na ozvěnu a pořádně si zařvat.

 

Zpěvu se věnoval i fenomenální kytarista Kai Hansen, například v Heavy metal.

 

Po dvou hodinách se zdálo, že je koncert u konce, ale kapela byla samozřejmě připravená na přídavek a to pěkně poctivý. Čtvrthodinovka Keeper of the Seven Keys, hitovka I Want Out (při které se do lidí vyvalila spousta dýňových balónů) a loučení s fanoušky trvalo téměř další celou hodinu.

 

 

 

 

Helloweeni se předvedli ve skvělé formě, dublované kytary a zpěvy rozšířily další možnosti vícehlasé hry a kytarová sóla zvedla ze židlí i pár sedících fanoušků. Dohromady jich celou show sledovalo dvanáct tisíc.

 

Nyní pokračují ve svém turné, konkrétně v Bratislavě, Varšavě a Helsinkách.