Hadouken a další na Prague City festivalu!
23.6.2011
17.00

Na PRAGUE CITY FESTIVAL, který se uskuteční 23.června na pražském Výstavišti, přijedou i našemu publiku dobře známí britští HADOUKEN a americká rocková skupina GASLIGHT ANTHEM.

Českou scénu budou nově reprezentovat také SUPPORT LESBIENS, kteří zde prvně představí i své nové album (plánované na září) a INDY se svým právě vydaným sólovým projektem KMBL.

Vstupenky na Prague City Festival, který dále nabídne HOUSE OF PAIN (s Everlastem v čele), GOGOL BORDELLO, SKINDRED, FLOGGING MOLLY, SUPERHIKS, TLESKAČE a mnoho dalších, jsou stále ještě k zakoupení za pouhých 590,- Kč v Ticketpro.

HADOUKEN
Skupina Hadouken se českému publiku přestavila osobně již dvakrát – v roce 2008 na Planet Festivalu v Táboře a jen o rok později na Rock For People. Jejich jméno začala celá Evropa skloňovat v roce 2007 ještě před vydáním jejich první dlouhohrající desky. Stačily k tomu tři singly následované remixy skladeb od Bloc Party, Klaxons či rapera Plan B a na „senzaci roku“ bylo zaděláno.
Je to nejúžasnější, nejnepředstavitelnější a nejnezničitelnější nová kapela na světě“ pěl na mladičké Hadouken chválu hudební časopis NME a skupina naděje do ní vkládané svým debutovým albem Music For An Accelerated Culture opravdu potvrdila. Podruhé a zatím naposledy se ohlásila vloni s deskou For The Masses.

THE GASLIGHT ANTHEM
Čtveřice Gaslight Anthem pocházející z New Jersey debutovala teprve před čtyřmi lety deskou Sink Or Swim. K dnešními dnu však mají na svém kontě již alba tři a účast na nahrávce vzdávající poctu Johnnymu Cashovi –
All Aboard! A Tribute to Johnny Cash.

V roce 2007 hostovali na turné Social Distortion a následně byli zvoleni předskokanem Bruce Springsteena na koncertě v Hyde Parku.

V roce 2008 se stali první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní dříve napsal jediné slovo. Vysvětlil to prohlášením „Tohle je kapela, o které v roce 2008 ještě hodně uslyšíme“.

O rok později se Gaslight Anthem na festivalu v Galstonbury znovu setkali s Brucem Springsteenem a společně si zazpívali v rámci obou koncertních setů.

Springsteen se ke kapele připojil v písni The 59 Sound, zpěvák Gaslight Anthem Brian Fallon mu to ještě téhož večera oplatil hostováním ve skladbě No Surrender.

SUPPORT LESBIENS
Stálice české hudební scény – skupina Support Lesbiens brzy zahájí přípravy nového alba, jehož vydání plánuje na září tohoto roku. Už na konci jara by však měl být ke slyšení pilotní singl, který Support Lesbiens v koncertní premiéře představí právě na Prague City Festivalu.

INDY – KMBL
Andre aka Indy z dua Indy a Wich právě uvedl na náš trh svůj sólový projekt KMBL, na kterém spojil síly s bubeníkem Clou – Raem. Eponymní album přináší i řadu hostů z elity českého a slovenského hip hopu jako – Oriona, Vladimira 518, LA4, Vece, Zverinu, Jamese Cola nebo Kata.

Více informací na:
www.ticketpro.cz

www.cityfestival.cz