Prague City Festival bude dvoudenní a spolu s Blink 182 přiveze také New Order, Lostprophets, Hadouken, Street Drum Corps a mnoho dalších!
29.6.2012
15.00
15.00
15.00
30.6.2012
15.00
15.00
15.00

Po loňském úvodním ročníku, na který dorazilo na 10.000 návštěvníků, se Prague City Festival letos stává standardním vícedenním festivalem.

 

Ve dnech 29.-30.června dorazí na pražské Výstaviště opět reprezentativní výběr zahraničních hvězd. Vedle již dříve oznámených Blink-182 bude druhým headlinerem festivalu new wave legenda New Order. Program dále posílí velšská rocková skupina Lostprophets, naděje post grunge rocku Black Stone Cherry nebo punk-rockeři z Los Angeles Street Drum Corps. Dále se návštěvníci mohou těšit na latinskou pohodu Seňora Coconuta nebo balkánský kotel v podání Shantel & Bucovina Club a Dubioza Kolektiv. Pro velký úspěch si zopakují vystoupení na Prague City Festivalu britší Hadouken, kteří tentokrát vystoupí na hlavní scéně.

 

„Potěšilo nás, kolik příznivců si vloni festival získal a proto jsme se v rámci možností při výběru kapel pro letošní ročník inspirovali jejich tipy. Původně jsme plánovali ohlásit již kompletní line-up, nicméně se vyskytla šance, pozvat ještě pár dalších jmen a tak zůstáváme v nadějném očekávání.“ prozrazuje pořadatel festivalu Borek Jiřík a dodává: „Bude-li konstelace hvězd příznivá, není vyloučeno, že se festival rozroste o třetí den již letos“.

 

Z české scény se návštěvníci mohou těšit na electro-popové duo Cartonnage, stálici českého pop-rocku Clou nebo stále úspěšnější skupinu The Pooh.

Prague City Festival se navíc letos nerozroste jen v délce trvání, ale také v počtu pódií. Vedle hlavní scény, která bude opět umístěna na Bruselskou cestu a druhé scény, která se přestěhuje do Incheba Areny, přibude ještě velká chill out zóna v Průmyslovém paláci.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YpYhGdrknlA 

„Pohodlí mimopražských návštěvníků jsme se rozhodli zvýšit zřízením stanového městečka a pro zábavu všech jsme se domluvili s pražským Výstavištěm na zpřístupnění horské dráhy a ruského kola exkluzivně pro návštěvníky festivalu. Další doprovodný program bude oznamován průběžně. Navážeme také na vloni úspěšně započatou spolupráci s Českými drahami, ze které pro mimopražské publikum vyplývá možnost zakoupení jízdenek na vlak se slevou. Více informací zevřejníme záhy.“ dodává Jiřík.

 

Vstupenky jsou zakoupení exkluzivně v síti Ticketportal od 1295 korun na oba dny festivalu a v omezeném množství jsou také k dispozici jednodenní vstupenky od 999 Kč. Pro ty nejnáročnější z návštěvníků jsou připraveny také dvě kategorie VIP lístků.

 

Více na ticketportal.cz

 

Prague City Festival, Výstaviště Praha, seznam dosud potvrzených účinkujících:

29.6.2012:

Blink-182, Lostprophets, Black Stone Cherry, Street Drum Corps, Clou, The Pooh

 

30.6.2012:

New Order, Hadouken, Senor Coconut, Shantel & Bucovina, Dubioza Kolektiv, Cartonnage

 

Více informací na:

http://www.facebook.com/cityfestival.cz