Fatboy Slim na Beats for Love za doprovodu blesků a deště!

Organizátoři festivalu Beats for love letos mysleli na vše. Na vystoupení Fatboy Slima zařídili světelnou show nejen za pomocí reflektorů, ale i blesků přímo za hlavní scénou. Liják fanoušky neodradil, některé ba naopak.

 

Celkem čtyři noci se téměř celou Ostravou rozléhaly sety celosvětově známých DJs elektronické hudby a songy mimo žánrových umělců. Festival Beats for love, který se konal 5. – 8.7. hostil hned několik hvězd. Ze zahraničí Fatboy Slim, Sigala, Wilkinson nebo Dope D.O.D. Z česko – slovenské  scény Majk SpiritH16, Paulie Garand nebo  MessenJah.

 

Nejočekávanější star Beats for love 2017 byl britský DJ Norman Cook znám především jako Fatboy Slim. Bohužel hned ze začátku jeho setu začalo vydatně pršet, což až nepochopitelně zvýšilo množství elektrizující energie proudící z natěšeného davu fanoušků. Jejich taneční extázi liják ještě víc nabudil a blesky přímo za stage projekcí připravily nevšední až magickou podívanou.

Skvěle se také prezentovala současná světová jména jako Wilkinson, Chase and Status nebo taky Sigala. Jejich jména  nebyla mezi headlinery náhodou a během svých setů dokázali oslovit několika tisícové davy. Jako rozzuřený býk vletěli na podium nizozemští hardcore rapeři Dope D.O.D. Doslova se tam pod námi třásla zem z basových linek. Přirovnání k malému zemětřesení je na místě. Paulie Garand a Majk Spirit prokázali, že i na festivalu převážně elektronické hudby si jejich texty a showmanství dokáží zajistit taktéž slušnou podporu fanoušků. Nezapomenutelným se pro nás stal koncert zástupce reggea scény MessenJah. Dokázal na malinkatou Reggea stage přilákat několik stovek návštěvníků, kterým pozitivními texty podanými s upřímností, jistě dodal pořádnou dávku optimismu, tak jako nám. (pozdrav od MessenJah-viz. Video níže)

Areál byl od minulých ročníků pozměněn, vyrostla Main stage pro potřeby koncertů s tisícovými davy (FatboySlim, Dope D.O.D, Wilkinson, …) Avšak z našeho pohledu byla hudebním srdcem festivalu DNB stage (DC Breaks, Metrik, Zardonic, …).Tady to prostě pumpovalo! Hlavní (Main stage) brala všechna velká jména napříč žánry, ale DNB stage držela svůj specifický rytmus, jako srdeční tep celého BFL!

 

Již pátý ročník BFL se tradičně konal v areálu Dolních Vítkovic, což je dle mého názoru nejzajímavější a nejpůsobivější prostor pro akce tohoto typu u nás. Kombinace unikátního industriálního prostředí železáren ve pojení s chytrým rozmístění stejdží tvoří vynikající vjem, který se neomrzí. Vstupenky měly cenu taky jako z pohádky. Sedmset korun za 4-denní festival s hvězdným obsazením?! Za hubičku.

 

Pořadatelé zatím nezveřejnili počet diváků, ale odhaduje se na 45 000. I přesto se nedělo ani sebemenší čekání ve frontách na WC, jídlo nebo alko. O počtu a rozmanitosti stánků s jídlem a občerstvením ani nemluvě. Od dortů přes čínu a kebaby až po obrovský krajíc chleba se škvarkovou pomazánkou. Každý mlsoun si mohl najít to své. Což jde na vrub pořadatelům a zaslouží si poklonu. Areál byl na každý nový den vždy uklizen a připraven do akce, která každý večer opravdu šlapala.  Taktéž poklona týmu pořadatelů.

 

A co se hudby týče, nezklamala ani zdaleka. Ze 13 žánrově rozličných scén si vybral snad každý, a skoro 400 umělců vytáhlo ze svého repertoáru to nejlepší. Zájem a taneční pohyb lidí pod podiem toho byl přímým důkazem. My jsme byli mezi nimi a dojmy z BFL 2017 jsou naprosto pozitivní.