Ewa Farna osobně představila dokument Známá neznámá

Od poloviny listopadu mají všichni fanoušci možnost shlédnout v kinech po celé ČR jedinečný dokument o Ewě Farne Známá neznámá. V pondělí 6.11.2017 ho osobně přestavila tisku u nás i v Polsku a opravdu je na co se těšit.

 

Dokument, který by klidně mohl konkurovat celovečernímu filmu, představuje desetiletou zpěvaččinu kariéru a její nelehkou cestu dětstvím spojeným s hudbou. Ukazuje Ewu jako velmi talentované dítě, které stojí na prahu rozhodnutí, jestli se věnovat muzice či sportu, přes proces dospívání až k vyzrávání v mladou ženu ve světě showbusinessu.

 

 

Dvojjazyčný film ( střídavě s českými a polskými titulky, záleží, v jakém jazyce zrovna Ewa a všichni zúčastnění mluví) poodkrývá zpěvaččino soukromí, odhaluje její nejbližší okolí a obrovskou cílevědomost a touhu dělat věci se zápalem a co nejlépe.

Důkazem toho je nahlédnutí do zákulisí neskutečné dřiny a faktu, že i když Ewa zazářila jako dítě, dokázala v neúprosném světe uspět, vyzrát a její hvězda nezapadla, naopak, září ještě mnohem jasněji.

 

 

Poslední dva roky strávila s kamerou v zádech, aby mohl být dokument ucelený a uzavřelo se tak velké Ewino desetileté výročí na scéně. Málokdo ví, že se právě na svém loňském jubilejním koncertě ve Fóru Karlín velice aktivně podílela, nejen režijně a technicky, ale hlavně svým srdcem a počtem probdělých nocí. Po rozchodu se svým bývalým managmentem se rozhodla jít svou vlastní cestou a film je důkazem toho, že jednoduché to rozhodně nebylo. Záběry z přípravy celého koncertu jsou velmi emotivní, stejně tak fakt, že Ewin „hudební táta“ Lešek Wronka se na již zmíněný koncert nakonec nedostavil.

 

Dokument Neznámá známá bych rozhodně doporučila i lidem, kteří fandí jinému žánru než popu. Z projekce jsem si totiž odnesla jednu důležitou věc. To, co my dole pod podiem vidíme, ať už jsme fanoušci, novináři, fotografové či náhodní přihlížející, je jen minimální zlomek toho, co se musí odehrát „tam vzadu“. Jsou to hodiny dřiny ve zkušebnách, tisíce kilometrů v autě a nepočítaně metrů natahaných kabelů potřebných k osvětlení a ozvučení, spousta pocitů marnosti, když se nedaří, strach, jak vás lidi přijmou a neskutečná odpovědnost k nim. A když to všechno klapne, pocit úlevy a zaslouženého štěstí.

 

 

Ewa Farna je vynikající zpěvačka, která dává hudbě všechno. Je poctivá a chce dělat věci co nejlépe. Přijďte se o tom přesvědčit sami! A jedna malá rada na závěr: Buďte trpěliví a počkejte, než doběhnou titulky. Stojí to za to!

 

 

Termíny a místa projekcí dokumentu Ewa Farna 10: Neznámá známá

 

12. 11. 2017 Ostrava, Cinema City (14:00, 15:00 hod)

16. 11. 2017 Plzeň, Cinema City (17:30 hod)

19. 11. 2017 Praha, Cinema City Chodov (14:00, 15:00 hod)

23. 11. 2017 Liberec, Cinema City (17:30 hod)

26. 11. 2017 Brno, Cinema City Olympia (15:00 hod)

28. 11. 2017 Olomouc, Kino Metropol (18:00 hod)

30. 11. 2017 Pardubice, Cinema City (17:30 hod)

 

 

Na filmu se podíleli: 

Kamera a režie: Martin Linhart
Scénář: Ewa Farna, Jan Šamla
Střih: Tomáš Lyga
Dramaturgie: Kazma Kazmitch
Produkce: Ewa Farna