Drug Restaurant v Praze zakončili své první evropské turné!

Jihokorejská čtveřice Drug Restaurant doslova skočila z letiště rovnou na pódium. Na výkonu to rozhodně nebylo nijak znát a neděle v klubu Nová Chmelnice byla pro všechny jistě příjemným zakončením víkendu a pro kapelu i celého tour.

 

V čase, kdy už se mělo dle avizovaného času pouštět dovnitř, se před Novou Chmelnicí na Žižkově stále utvářely řady a hloučky netrpělivých fanoušků, kteří se na skupinu pečlivě připravovali. Organizátoři řadily návštěvníky vzorně podle zakoupených lístků, skupinkami putovaly nachystané bannery k fandění i ke vzkazům a podpisům, různé dárkové tašky s připravenými suvenýry a hlavně nedočkavost, protože – jak skupina pár hodin před vystoupením uvedla na facebookové stránce události – let z Německa byl opožděn.

 

Zatímco fanoušci netrpělivě přešlapovali před halou, Drug Restaurant dorazili taxíky na místo a za doprovodu nadšeného jásání proběhli rychle do klubu, aby stihli doladit zvuk a alespoň minimálně se na koncert připravit. Nedlouho potom už byla puštěna dovnitř první vlna fanoušků, kteří si zakoupili VIP lístky a ostatní si pak museli ještě chvíli počkat, protože každý z těchto fanoušků si mohl s kapelou udělat fotografii na polaroid. V dalších třech vlnách byli pak vpuštěni i ostatní diváci a přes značné zpoždění (přibližně hodinu) atmosféra nijak nezhoustla.

 

Dalo by se čekat, že po tak hektickém příjezdu nebude skupina úplně v nejlepší formě, ale opak byl pravdou. Hned na začátku prolomil ledy leader skupiny informací o tom, že si kvůli zpoždění bohužel nestačili ani připravit pozdrav v češtině a i když to bylo až na několikátý pokus, podařilo se mu s pomocí baskytaristy naše „Ahoj“ z křičícího davu rozluštit, stejně tak, jako „Miluji tě“, díky kterému sklidil od slečen mohutné ovace. Velice poslouchatelný hlas leadera skupiny i hudební doprovod publikum nejednou rozeskákali, roztančili a v mnohých chvílích jistě i rozněžnili. V krátkých řečnických pauzách samozřejmě nesměla chybět zmínka o českém pivu, u kterého se zpěvák celkem obstojně pokusil přečíst složení, a rozhodně se nedalo vyčítat ani tu českou vlajku, kterou skupina dostala od fanoušků, vystavenou vzhůru nohama.

Setlist byl nabitý energií, nechyběly písničky jako Sexy Bomb, Alibi, Catwoman a mnoho dalších, včetně oblíbeného coveru na Song 2. Ani o přídavek nebyli fanoušci ošizeni (a rozhodně si ho zaslouženě vyjásali), pokud tedy nepočítáme ty, kteří bohužel museli odejít ještě před koncem vystoupení, aby se po nečekaném zpoždění vůbec dostali do svých domovů. Pokud ale měli možnost zůstat až do konce, téměř s jistotou odcházeli pozitivně naladěni a tak to má být. Snad i samotné Drug Restaurant pražská atmosféra chytí za srdce a nebylo to naposledy, kdy nám přijeli zahrát.