EVROPSKÉ TURNÉ THE GASLIGHT ANTHEM POVEDE PŘES PRAHU
15.6.2015
20.00

Americká skupina The Gaslight Anthem postupně odtajňuje svoji letošní koncertní trasu, do které právě zanesla i pražskou zastávku. Do Prahy si tito rockeři odskočí rovnou z největšího rakouského festivalu Nova Rock a 15.června otřesou základy Roxy.

 

Předprodej pro nejvěrnější příznivce skupiny, tzv. fansale, byl zahájen dnes ráno společností Eventim. Od čtvrtka budou lístky k dostání za 594 korun jak v síti Eventim tak Ticketportal.

 

THE GASLIGHT ANTHEM

Čtveřice Gaslight Anthem pocházející z New Jersey debutovala v roce 2007 deskou Sink Or Swim a ještě v témže roce hostovala na turné Social Distortion a koncertě Bruce Springsteena v Hyde Parku.

V roce 2008 se stali první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní dříve napsal jediné slovo. Vysvětlil to prohlášením „Tohle je kapela, o které v roce 2008 ještě hodně uslyšíme“. A nemýlil se.

V tom samém roce skupina vydala zlomové album The ’59 Sound, díky kterému se začalo jméno Gaslight Anthem skloňovat i v Evropě a kapele se otevřela cesta k největším evropským festivalům. V roce 2009 tak mj. stanula na pódiu v Glastonbury, kde se opět setkala s Brucem Springsteenem, který si s kapelou v rámci jejího tamního vystoupení spontánně zazpíval titulní píseň desky The ’59 Sound. Ne náhodou se o pár let později Gaslight Anthem uzavřeli do nahrávacího studia s producentem Brendanem O’Brienem, který mj. spolupracoval také se Springsteenem. Handwritten, v pořadí čtvrté album, které ze spolupráce Gaslight Anthem s O’Brienem vzešlo, opět bodovalo – v osmi zemích dokonce v TOP 10.

Posledním zářezem do diskografie skupiny je její loňská nahrávka Get Hurt, kterou produkoval Mike Crossey (Arctic Monkeys, Jake Bugg, The 1975 aj.).  Album, kterého se jen za první týden prodalo 33 000 kopií, debutovalo na v hitparádě časopisu Billboard ns 4.místě v TOP 200, na 1.pozici v kategorii „alternativních alb“, na 4.příčce v prodeji digitálních desek a na 2.místě v Top Rock Albums.

„Nikdy dřív jsme nic takového neudělali, tohle album je naprosto odlišné. Místo toho, abychom přidali jen nějaký další nástroj nebo doprovodný vokál, rozhodli jsme se tentokrát opravdu výrazně změnit náš zvuk“ popsal desku Get Hurt časopisu Rolling Stone zpěvák Brian Fallon. „Připravte se, že tentokrát uslyšíte věci, které jste od téhle kapely nikdy neslyšeli“ vzkázali Gaslight Anthem svým fanouškům na jejich facebookovém profilu.

 

O kolik se Get Hurt od předchozích nahrávek Gaslight Anthem opravdu liší a kam se kapela posunula koncertně, mohou čeští posluchači posoudit i 15.června v Roxy.

 

Koncert pořádá NuCoast. Více na www.eventim.cz a www.ticketportal.cz