Boskovice pro židovskou čtvrť!
10.7.2014
9.00

Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Poilly pořádá 22. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. Ve městě na jižní Moravě vás od 10. do 13. července čeká tradiční festival s nezaměnitelnou atmosférou.

 

Boskovice začnou ve čtvrtek 10.7. v 16:00 vernisáží výstav v Muzeu Boskovicka s hudebním doprovodem dua Bellevue, který zároveň vystoupej i na večerním koncertě v synagoze. Společně s vystoupením slovenské kapely Chassidic songs započne oficiální zahájení v zámeckém skleníku. Kapele zde představí chasidské písně s prazvláštním doprovodem violoncella. Během čtyř dnů festival nabídne bohatý program na následujících scénách i mimo ně.

 

Těšit se můžete na bohaté fotografie, kresby, črty a další zajímavé projekty, které připravili studenty katedry fotografie z FAMU vedené Jaroslavem Bártou. Letos divadelní inscenace na hradě budou zaměřené převážně na tanec v nejrůznějších podobách, ale na své si přijdou i ty nejmenší návštěvníci.  Za zmínku stojí divadla: Naboso, izraelské divadlo Clipa Theater, loutkové divadlo Noriho Sawy, Toy Machine, Divadlo Plyšového medvídka a Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka.

 

BLUES ALIVE A ČESKO- NĚMECKá JAZZOVá SCÉNA

Blues Alive je největší přehlídka bluesové scény u nás a i konkrétně na tomto ojedinělém festivalu. Největším lákadlem je britská dvojice Good Biscuits, která přiveze do Boskovic klasické songy meziválečné bluesové historie. Vrchol večera završí vystoupení naší nejlepší bluesové skupiny Marcel Flemr Band. Na jazzové scéně ve skleníku se letos představí, česká kapela Limbo, která tu oslaví 10. výročí svého vzniku. Roztancované návštěvníky dále bude provázet večerem Atomic Gigolo, Mara & David, Grim, ale i speciální host, česko-německý projekt Marka Novotného.

 

HUDEBNĚ-DIVADELNÍ PALOUK POTRVÁ

Nabídne svým posluchačům alternativní spojení hudby s divadlem. Potrvá, jakožto klub pražských ulic na tomto festivalu spolupracujeme již 3. rokem a tvoří důležitou součást tohoto festivalu. Hudební škála je velice bohatá. Od vystoupení skupiny Vložte kočku, Mutanti hledají východisko, Ufajr, Planety. Častokrát se na jejich seznamu interpretů objevují jména, které bežně člověk nevídá anebo nezná, avšak to je kouzlo tohoto stage a i nosnou myšlenkou klubu Potrvá. Dále se ladně můžete kolísat v rytmu francouzské skupiny Overland Inn, polské skupiny Napszyklat a hudebního projektu Tomáše Palucha.

 

Vstupenky je možné zakoupit v čítárně Unijazzu (www.unijazz.cz), v prodejně Rekomando (www.rekomando.eu) a MIS Boskovice (www.boskovice.cz)