Gerry z Letů Mimo oslavil čtvrt století!

Kapela Lety Mimo se po více než dvou letech ukázala opět v Rock Café a my jsme byli u toho. Tento večírek byl především ve znamení oslav. Tomáš „Gerry“ Břínek, který u Letů nově zastává pozici druhé kytary, zde slavil své pětadvacáté narozeniny.

 

Jako první se postu gratulantů zhostili kluci z River Jordan, kteří  zahráli akusticky. Přestože v sále bylo jen pár lidí, kluci se toho nezalekli a odehráli svůj set se stejným nadšením, jako kdyby hráli pro vyprodanou halu.V průběhu koncertu bylo Gerrymu popřáno, aby zůstal takový, jaký je, což bylo poněkud vtipné, když oslavenec nosil tričko s nápisem Stay Zmrd ☺.

Mezi odehranými songy zazněly i dva covery – Someone like you a Kiss me, a můžu říct, že v akustickém podání zněly snad ještě líp než originály.

 

Po River Jordan se už dostali ke slovu hlavní aktéři večera, tedy Lety Mimo. Looky se s tím moc nepáral a začal střílet jednu pecku za druhou. Začlo se Chemií, poté přišla na řadu Electra, Lucky Looser, Amnésie což byla pro tento večer, spíš druhý den ráno velmi trefná písnička. Pokračovalo se znovu nalezenou Zavirovanou a samozřejmě nemohla chybět Revoluce a Euforia. Pro Gerryho byl tento večer speciální i v tom, že jej Lety představili jako stálého kytaristu, přes léto s nimi totiž pouze hostoval.

Že tento večer patřil hlavně „Letům“ dokazoval i počet lidí v sále. Ti si také velmi hlasitě vyžádali přídavek – Cyber Punker. Před odchodem Looky ještě slíbil, že kolem Vánoc se můžeme těšit na speciální unplugged koncert. Jednu takovou příležitost jste mohli mít i na letošním Sázavafestu a stálo to za to, tak si jej rozhodně v prosinci nenechte ujít.

 

Večer ale zdaleka ještě nekončil. Dalším lákadlem byli totiž němečtí Hurrican Dean. Lety je v létě objevili na jednom festivalu, kde  společně hráli,  a protože nás nechtěli o ně připravit, pozvali si je do Prahy. Hurricani nás přivítali „Ahoj Praho“ s roztomilým přízvukem a během večera několikrát děkovali v češtině.

Osobně tomuto stylu vůbec neholduju, ale podle nadšených ohlasů přítomných v sále, se Hurricanům ten večer jistě zrodilo několik nových fanoušků.

 

Večer se blížil ke konci. Posledním gratulantem byl Niceland. Během večera se v zákulisí šuškalo, jestli poslední gratulant vůbec dorazí. Niceland se ale nenechal zahanbit a s mírným skluzem přijel pogratulovat. Stejně jako River Jordan, odehrál koncert akusticky.

 

Oslava se velmi vydařila a my se můžeme jen těšit na další vypečenou akci v režii Letů Mimo.

 

Fotogalerie…