BONEBROKE – GREATEST HITS (2013)

Dnes se podíváme pod kůži prvnímu oficiálnímu albu jedné pražské partičky, která, jak je známo z nedávného rozhovoru na i-klik.cz, o sobě tvrdí: ,,Jsme pop-rock-punková kapela Bonebroke , hrajeme tři roky a máme za sebou přibližně 200 koncertů v ČR i Německu. Muziku milujeme. Milujeme koncertování, milujeme všechno kolem toho!“.

 

ROZHOVOR S KAPELOU: http://i-klik.cz/novinky/bonebroke-premysleli-jsme-jak-vystihnout-kvalitu-skladeb-a-greatest-hits-to-vystihuje-naprosto-presne/

 

Marek Bareš – kytara, zpěv

Jiří Bareš – zpěv

Bárt – bicí

Tomáš Muller – basa, zpěv

 

Kapela Bonebroke funguje teprve pár let, nicméně jejich první album s názvem ,,Greatest hits“, předznamenalo ještě vydání EP Bonebroke 2012. Bonebroke však prošli jistým zdokonalením, které je znát již při poslechu první skladby z ,,Greatest hits“.

 

Abychom však nepředbíhali, CD nosič byl vydán ve fyzické podobě, klasického plastového obalu, s jednoduchou grafikou, a s již tradičním zpracováním bookletu s fotkami a texty písní. Avšak je nezvyklé, že v obalu naleznete hned dvě CD. Na prvním nosiči naleznete dvanáct anglicky zpívaných skladeb a jeden bonus, na druhém je pak výběr šesti písní přezpívaných do češtiny. Hudební podklad zůstává autentický.

 

Ve studiu Hostivař, se pražské partičce podařil nakroutit velmi hutný a ostrý zvuk kytar. Především musím vypíchnout zajímavé a efektivní aranže kytarových sól a vyhrávek. Totéž se dá tvrdit i o zpěvu a jeho barvitosti a o rytmické sekci. Jediným negativem je, sice originální, provedení anglicko – českých písní, avšak po poslechu anglických verzí, vás ty české tak nějak zklamou. Je znát, že z anglických skladeb zpívaných Jiřím Barešem dýchá větší energie a melodie. Oproti českým, z kterých je cítit snaživost a lehká vokální dezonance. Nejsilnějším momentem alba jsou skladby: ,,I let“ a ,,No Boundaries“. I přes některé výtky, Bonebroke mohou být na svůj první debut náležitě hrdí a my tak můžeme tuto desku vřele doporučit.

 

Album ,,Greatest hits“ můžete objednávat na mailu bonebroke@inbox.com!

 

http://www.youtube.com/watch?v=wmWefZYFgEk