Bonebroke: „Přemýšleli jsme, jak vystihnout kvalitu skladeb a Greatest hits to vystihuje naprosto přesně!“

foto: archiv_Bonebroke

Bonebroke. Pop-rock-punková kapela z Prahy, která v těchto dnech vydává své první, plnohodnotné album. Název je pro první album nezvyklý – Greatest hits. Proč tento název? Kdy bude křest? O tom jsme hodili řeč se zpěvákem kapely Jirkou!

 

Ahoj kapelo, ne všichni Vás znají, tak se trochu představte.

Zdarr, jsme pop-rock-punková kapela Bonebroke, hrajeme tři roky a máme za sebou přibližně 200 koncertů v ČR i Německu. Muziku milujeme. Milujeme koncertování, milujeme všechno kolem toho… a tak to má bejt.

 

Vydáváte vaše první plnohodnotné album s názvem Greatest hits, to není pro první album zrovna obvyklý název, proč jste se tak rozhodli?

No…dlouho jsme přemejšleli, jak co nejlíp vystihnout kvalitu skladeb… a Greatest Hits to popisuje naprosto přesně, hehe.

 

Kolik můžeme na albu najít písní?

Na jednom CD 12 anglickejch + jeden bonus, kdy jsme trochu vybočili do tvrdšího žánru…a na druhým CD 6 vybranejch songů přezpívanejch do češtiny.

 

Album obsahuje rovnou 2 CD, co na nich můžeme najít?

Počet songů a jejich rozmístění už jsme zmínili… mimo samotný CD jsme udělali i krásnej booklet, kde jsou texty všech songů, doprovázený našema krásnejma fotkama..

 

Kde se deska nahrávala? Měli jste někoho, kdo nad ní měl producentský dohled?

Nahrávali jsme ji ve Studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře. U něj jsme dělali i před rokem naše EP a nemůžeme si ho vynachválit, všem vřele doporučujeme.

 

Váš první singl I let, na který máte i videoklip, je v angličtině. Je tomu tak i u ostatních písní nebo se můžeme těšit i na češtinu?

Poznali jsme, že si u nás diváci rádi na koncertech zazpívají i v rodným jazyce a když jsme si zkusili pár těch textů napsat, začalo nás to hrozně bavit.. nechceme to ale přehánět, tahle forma (jedno cd anglicky + bonusový cd s pár českejma songama) se nám jeví jako ideální…

 

Bonebroke – I let

 

Booklet má zajímavou grafiku, kdo je jejím autorem a jaký má význam?

Přední stranu, přesněji tu postavičku, nakreslili v Ladis Creation, logo jsem vymyslel s bráchou, nafotili jsme se u pana Petra Šulce a grafickou úpravu si vzal na starost náš výbornej kamarád Roman Tubl, kterýho ze srdce zdravíme. A význam? Prostě tohle je kapela BONEBROKE.

 

Kde fanoušci toto CD seženou?

Na našich koncertech, nebo ho můžou objednávat na mailu bonebroke@inbox.com. Rozhodli jsme se dát cenu lidovku (150kč), snad to fanoušky potěší☺.

 

Jaká píseň z alba je pro vás ten TOP, pokud nějaká taková je?

Ne nadarmo jsme ho pojmenovali Greatest Hits.

 

Právě začíná festivalová sezóna, kde vás můžeme vidět?

Ty největší zatím nevyšly, musíme makat a makat.. Ale určitě stojí za zmínku Rockfest Miroslav (8.6.), kde jsme jako headlineři s Blue Effect, GymplFest ve Varnsdorfu (21.6.), kde hrajeme před Vypsanou Fixou, nebo Dobříšský Letní Festival (26.7.)

 

Je nějaká akce, kterou byste z nějakého důvodu „vypíchli“?

V pátek 13.9. budeme tohle CD oficiálně křtít v Praze, v Chapeau Rouge a zahraje s náma kanadská kapela We Outspoken, všechny Vás srdečně zveme!!

 

Vzkaz fanouškům a čtenářům hudebního serveru I-klik.cz

Mějte se krásně, užívejte léta, užívejte festivalů a čtěte I-klik, stojí za to!!