Bombs from Heaven – Orient express (2014)

Posíláme pozdravy ze studia Bombrock records! Tento týden nahráváme naši novou desku ORIENT EXPRESS, držte nám palce. Budeme sem přidávat fotky z natáčení, ať máte přehled co a jak… Tak tímto uvedla své fandy brněnská kapela do fáze očekávání na svých FB stránkách. A po dvou letech uvedla na světlo světa nové CD, na kterém naleznete třináct punk-rock´n´rollových kousků.

 

Hned od prvních okamžiků je CD nabyté energií. Skladba „Howling like the wolves“ zaujme nástrojovým obsazením. Míň však už zpěvem. Ve chvíli, kdy zazní z reproduktorů píseň „Orient express“, po které bylo album pojmenováno, začínám mít pochybnosti o vhodném rozložení nástrojových sil. Kytara až přespříliš zaniká v rámci skladby a basová linka na tom je dost podobně.

 

Následuje další píseň, která zcela jistě zaujme posluchače a najde si cestu k jejich srdci. „Real Heroes“ je energií překypující pecka, která vás nutí zpívat s davem. Velice mile překvapí akustická píseň „Rocky road„, která se nese v poklidném tempu a je z ní cítit kus člověka, který ji psal. A jako třešnička na dort přijde na konci písně opět překvapení v podobě klasického nástroje.

 

 

Hudba je přesně taková, jaká má být a určuje typickou tvář kapely, přesto však je třeba věnovat více času nahrávání vokálů. Zní bohužel jako nahraný na jeden zátah a čtení z papíru, na kterém je napsaná výslovnost. Jinak není albu Orient express co vytknout a ve finále, když si CD pustíte, tak i vokály přirozeně splývají s hudbou, která vás chytne.